RegioJet loni snížil ztrátu na zhruba 38 milionů korun

ČTK ČTK
20. 4. 2015 7:25
Železničnímu dopravci podnikatele Radima Jančury pomohl nárůst počtu cestujících.
RegioJet a podnikatel Radim Jančura (na snímku vpravo)
RegioJet a podnikatel Radim Jančura (na snímku vpravo) | Foto: Ludvík Hradilek

Brno  - Železniční dopravce RegioJet podnikatele Radima Jančury loni snížil ztrátu na zhruba 38 milionů korun. O rok dřív byla ztráta firmy téměř o 60 milionů vyšší. Letos už společnost hospodaří se ziskem. Píše to deník E15.

"Provozně jsme vydělávali již loni. Od letoška hospodaříme celkově se ziskem," cituje list Jančuru.

Ke zlepšení dopravci podle E15 pomohl především nárůst počtu cestujících. Vlaky RegioJetu podle dříve zveřejněných čísel na trase z Prahy do Ostravy a do Košic loni přepravily 2,39 milionu pasažérů, což je meziročně o 46 procent více.

Na trati Praha-Ostrava si RegioJet konkuruje s dalším soukromým dopravcem, Leo Expressem, jemuž loni počet cestujících stoupl o víc než desetinu na 890 000. Státní České dráhy údaje za jednotlivé tratě nezveřejňují.

Dopravní skupina RegioJet se hodlá účastnit všech soutěží na provoz dotovaných rychlíků, které vypíše ministerstvo dopravy, píše E15. Vedle již vypsaného tendru na trať Plzeň-Most půjde v první vlně především o trasy Praha - Ústí nad Labem - Děčín a Pardubice-Liberec.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy