Zahradní stěna se promění v gril i sušák. Česká firma za ni získala prestižní cenu

Ekonomika Ekonomika
17. 5. 2020 17:01
V uznávané designérské soutěži Red Dot Award i letos vynikaly české firmy. Na prvních příčkách za nejhezčí produktový design se umístilo hned několik z nich, mezi nimi i společnost Aitaa ze Zlínského kraje. Ta porotu zaujala multifunkčním plotem, který díky výklopným funkcím nabízí řadu využití. Do chytré stěny se dá vložit nádrž na dešťovou vodu nebo se z ní třeba může vyklopit gril.
Chytrý plot firmy Aitaa je multifunkční. Ukrývá v sobě i posezení.
Chytrý plot firmy Aitaa je multifunkční. Ukrývá v sobě i posezení. | Foto: Aitaa.cz

Ocenění firmy

Firma Aitaa, která sídlí ve Starém Městě u Uherského hradiště, vznikla teprve loni v létě, přesto se už stala držitelem významného designérského ocenění.

Světová cena za design Red Dot Award je udělována každoročně od roku 1952 ve třech základních kategoriích - designový koncept, komunikační a produktový design. Mladá moravská firma obdržela cenu Best of the Best, která spadá pod poslední ze tří zmiňovaných kategorií. Stala se první firmou v České republice, která toto ocenění získala.

"Lidí je čím dál víc a místa je čím dál míň. Každý přemýšlí, jak ušetřit místo, a modularita je téma budoucnosti," uvedl pro Hospodářské noviny (HN) Michal Roman z firmy Aitaa, co ho přivedlo k nápadu vytvořit chytrou stěnu. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tenisový turnaj žen na Spartě se bude hrát v červenci po Wimbledonu

Tenisový turnaj žen Prague Open okruhu WTA se letos uskuteční od 12. do 18. července. Nový termín v upraveném kalendáři WTA Tour, v němž naváže na Wimbledon, dnes potvrdili pořadatelé turnaje. Dosud se v areálu pražské Sparty ve Stromovce hrálo na přelomu dubna a května, loňský ročník se kvůli pandemii koronaviru neuskutečnil.

"Věřím, že díky pozdějšímu termínu se můžeme těšit na stabilnější počasí, když speciálně v tomto roce dává navíc naději na přítomnost diváků na tribunách, které bychom si po všech omezeních zaviněných pandemií všichni moc přáli," uvedl na facebookovém profilu turnaje jeho ředitel David Trunda.

Prague Open je součástí okruhu WTA od roku 2015, kdy povýšilo ze seriálu ITF hraného od roku 2010. První vítězkou byla Karolína Plíšková, o rok později uspěla Lucie Šafářová a v roce 2018 kralovala Petra Kvitová. O sezonu byla ve finále Kristýna Plíšková a v roce 2019 Karolína Muchová.

Letos se nově bude hrát místo antuky na betonovém povrchu. Kvalifikace začne 10. července.

Další zprávy