Psí autobus rozveze mazlíčky do školky. Síť Pet Center cítí šanci ve službách

Simona Janíková Simona Janíková
15. 1. 2017 16:38
Hotel, školka a v budoucnu autobus či salón jsou jedněmi ze služeb, na které Pet Center v současnosti upíná svou pozornost. Zaměření na služby je součástí dlouhodobé změny strategie firmy po změně vlastníka.
Pojízdná prodejna, která nabízí sortiment Pet Center na festivalech a dalších venkovních akcích. Design chystaného autobusu má být podobný.
Pojízdná prodejna, která nabízí sortiment Pet Center na festivalech a dalších venkovních akcích. Design chystaného autobusu má být podobný. | Foto: Pet Center

Praha – Síť zverimexů Pet Center plánuje speciální odvoz pro psy, které budou chtít majitelé umístit do jejich školky v Horních Počernicích. Tu řetězec provozuje v rámci psího hotelu v Praze, který otevřel loni v létě. „Školní autobus“ plánuje firma zavést v letošním roce.

Školka funguje podobně jako ta dětská. Jde v podstatě o hlídání psů v době, kdy jsou jejich majitelé v práci. Podle šéfa Pet Center Dalimila Čecha je o služby hotelu a školy stále větší zájem.

Celkem v hotelu přebývalo do konce minulého roku 500 psů, průměrná délka pobytu byla tři dny. “Až 85 procent zákazníků se k nám vrací,” uvádí Čech.

Zahraniční zákazníci totiž tvoří čtvrtinu všech klientů hotelu – proto firma zavedla webové stránky také v jiných jazykových mutacích, V budoucnu by se služba měla rozšířit i o výcvik.

“Spousta zákazníků v rámci školky požaduje výcvik poslušnosti zvířete. Chtějí, abychom jejich štěně, které u nás tráví například týden nebo deset dnů, dál cvičili v návycích, které mu doma vštěpují,” popisuje Čech.

Psí hotel se školku chce firma letos vybudovat i jinde, přesné plány na rozšíření ale ještě nechtěla zveřejnit. Hlídání psa ve školce stojí 250 korun na den nebo 150 korun na čtyři hodiny.

Hotel, školka a v budoucnu autobus či salón jsou jedněmi ze služeb, na které Pet Center v současnosti upíná svou pozornost. Zaměření na služby je součástí dlouhodobé změny strategie firmy po změně vlastníka.

V roce 2014 řetězec prodala investiční skupina Penta společnosti MVM Invest, kterou vlastní její bývalí manažeři. “Chceme, aby zákazníci vnímali Pet Center jako svou první volbu vždy, když jde o jejich mazlíčka,” doplňuje Čech.

V roce 2015, kdy firma naposledy zveřejnila své výsledky, utržila 900 milionů korun. Loni by mohly atakovat miliardu. V současnosti má Pet Center 152 poboček v Česku i na Slovensku.

Péče o domácí zvířata je výdělečnou a stabilní oblastí podnikání. Majitelé jsou za ně ochotni utratit miliardy. Například Češi utratí průměrně ročně za svého psa kolem 13 tisíc korun, z toho deset tisíc padne na krmivo. Celkově se pak v Česku za 12 měsíců utratí za domácí zvířata asi sedm miliard korun.

Trh s “pet care”, tedy péčí o mazlíčky, by za loňský rok měl v západní Evropě dosáhnout kolem 26 miliard eur (téměř 700 miliard korun), ve východní Evropě asi 4,1 miliardy eur (110,7 miliardy korun).

 

Právě se děje

před 9 minutami

Slovinští házenkáři na ME porazili i Island a mají čtvrtou výhru

Překvapivě úspěšné tažení slovinských házenkářů evropským šampionátem nepřerušil ani Island, který jim na úvod druhé čtvrtfinálové skupiny podlehl 27:30. Osmý tým předloňského mistrovství Evropy vyhrál i čtvrtý zápas na turnaji a míří za postupem do semifinále. V něm byli Slovinci na Euru zatím jen jednou, když v roce 2004 na domácí půdě vybojovali stříbrné medaile.

Stoprocentní bilanci si drží také jeden z favoritů Norsko. Vicemistři světa porazili Maďarsko 36:29 a vedou tabulky před Slovinskem. Norové vedli po 18 minutách už 15:5. Sedmi góly se podílela na jasné výhře jejich hvězda Sander Sagosen.

Kromě Slovinců překvapují dál také portugalští házenkáři, kteří hrají na mistrovství Evropy po 14 letech. Spolupořadatele turnaje Švédy deklasovali 35:25 a obhájci stříbrných medailí jsou na pokraji vyřazení. Portugalci jsou v tabulce třetí.

Slovinské reprezentanty vede od úspěchu k úspěchu švédský trenér Ljubomir Vranjes, který mužstvo převzal teprve před měsícem. Šestačtyřicetiletý rodák z Göteborgu jako hráč získal tři evropské tituly a jedno světové zlato. V minulosti už trénoval srbskou a maďarskou reprezentaci. Nyní vede souběžně se slovinským výběrem švédský IFK Kristianstad. V základní skupině se svými svěřenci vyzrál i na národní tým své rodné země.

Mistrovství Evropy házenkářů:

Čtvrtfinálová skupina II (Malmö):

Slovinsko - Island 30:27 (15:14), Norsko - Maďarsko 36:29 (20:12), Portugalsko - Švédsko 35:25 (15:12).

Tabulka:

1. Norsko 2 2 0 0 70:57 4
2. Slovinsko 2 2 0 0 51:46 4
3. Portugalsko 2 1 0 1 63:59 2
4. Maďarsko 2 1 0 1 53:54 2
5. Island 2 0 0 2 45:54 0
6. Švédsko 2 0 0 2 44:56 0
Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Zemřel herec Derek Fowlds, tajemník ze série Jistě, pane ministře

Ve věku 82 let zemřel dnes britský herec Derek Fowlds, jehož v Čechách znali diváci zejména z televizních sitcomů Jistě, pane ministře a Jistě, pane premiére. Podle serveru BBC zemřel dnes ráno v nemocnici v jihoanglickém městě Bath na zápal plic.

"Dnes odešel drahý kolega… Derek Fowlds byl opravdu milý člověk a fantastický herec… soustrast jeho rodině i přátelům, byl skutečná legenda," komentoval úmrtí na twitteru herec Larry Lamb.

Fowlds se narodil 2. září 1937 v Londýně. Hercem podle svých slov ani být nechtěl. "Chtěl jsem být fotbalista," vzpomněl ve své autobiografii z roku 2015. Když ale v jedné školní hře z jeviště uslyšel smích publika, rozhodl se pro herectví.

Fowlds začínal na divadle ve West Endu, od 60. let se objevil i v několika filmech, ale více se proslavil až rolí ministerského tajemníka Bernarda Woolleyho z kultovní satiry z osmdesátých let nazvané Jistě, pane ministře a další série Jistě, pane premiére.

Zdroj: ČTK
Další zprávy