Provozní zisk Volkswagenu vzrostl na 350 miliard korun

ČTK ČTK
27. 2. 2015 15:50
Prodej automobilového koncernu v loňském roce poprvé v historii překonal hranici deseti milionů vozů.
VW Passat
VW Passat | Foto: Volkswagen

Wolfsburg - Největší evropské automobilce Volkswagen vzrostl loni provozní zisk o 8,8 procenta na rekordních 12,7 miliardy eur (348,6 miliardy Kč), což mírně překonalo odhady analytiků. Hospodaření podpořil prodej dražších luxusních aut, oznámila automobilka, jejíž součástí je i česká Škoda Auto.

Analytici oslovení agenturou Reuters očekávali, že provozní zisk za uplynulý rok dosáhne 12,6 miliardy eur.

Tržby skupiny se zvýšily o 2,8 procenta na 205,8 miliardy eur, což je rovněž nový rekord v historii firmy. V tomto roce koncern očekává zvýšení celoročních tržeb až o čtyři procenta.

Prodej automobilového koncernu v loňském roce poprvé v historii překonal hranici deseti milionů vozů. Automobilka dnes potvrdila, že dodávky zákazníkům loni dosáhly téměř 10,14 milionu vozidel, což je o 4,2 procenta více než před rokem.

Jedničkou na trhu nicméně zůstal japonský konkurent Toyota Motor, jehož prodej loni stoupl o tři procenta na 10,23 milionu vozidel.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Únosci misionářů na Haiti žádají výkupné 17 milionů dolarů

Ozbrojenci, kteří v sobotu na Haiti unesli 17 misionářů z USA a Kanady, žádají za jejich propuštění výkupné 17 milionů dolarů (372,6 milionu korun), napsal dnes list The Wall Street Journal. Haitská policie i americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) jsou s únosci v kontaktu. Vyjednávání s nimi by mohla trvat i několik týdnů, varoval haitský ministr spravedlnosti Liszt Quitel. Bílý dům uvedl, že politikou USA je s únosci nevyjednávat.

Skupina unesených, mezi nimiž je i pět dětí, se hlásí ke křesťanské organizaci Christian Aid Ministries. Cizince unesli v haitské metropoli, když se po návštěvě sirotčince chystali k cestě autobusem na letiště. Za únosem stojí kriminální skupina 400 Mawozo, která působí v dané oblasti.

před 3 hodinami

Na severu Indie zemřelo kvůli záplavám v posledních dvou dnech 41 lidí

Nejméně 41 životů si na severu Indie vyžádaly záplavy a sesuvy půdy, které způsobily několik dní trvající silné deště. Uvedly to dnes podle agentury AFP indické úřady. Meteorologové navíc varovali, že i v nadcházejících dnech očekávají v oblasti intenzivní srážky.

Úřady severoindického státu Uttarákhandu, který z větší části tvoří pohoří Himálaj, oznámily, že sesuvy půdy dnes zabily 35 lidí a v pondělí 6 osob. Podle jednoho z místních představitelů oslovených AFP napáchaly intenzivní srážky v odlehlých místech této horské oblasti značné škody. Kvůli výstrahám meteorologů byly v Uttarákhandu zavřeny školy a pozastaveny turistické aktivity.

Sesuvy půdy postihují himálajské oblasti Indie pravidelně, jejich počet ale podle odborníků narůstá kvůli globálnímu oteplování, tání ledovců, odlesňování a budování přehrad s vodními elektrárnami, napsala agentura AFP. V únoru zahynulo zhruba 200 lidí, když se pod druhou nejvyšší indickou horou Nandá Déví utrhl kus ledovce a zřítil se do řeky. Ohromná masa vody následně zničila jednu menší přehradu s vodní elektrárnou a druhou větší poškodila.

Povodně v posledních dnech postihly i jih Indie. Ve státě Kérala si podle agentury AP vyžádaly nejméně 28 obětí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy