Odprášené ocelárny, nové kanalizace i čističky. Z Česka se díky EU stává zelená země

Radim Klekner Radim Klekner
31. 3. 2020 12:17
Likvidace následků těžby uranu ve Stráži pod Ralskem, ekologizace MHD v Ostravě, snížení emisí elektrárny v Opatovicích, modernizace čističek odpadních vod na Mladoboleslavsku. Na každý z velkých projektů zlepšujících život v Česku šly z unijních fondů stamilionové částky. Prohlédněte si fotogalerii těch nejdůležitějších.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Třinecké železárny

Odprášení spalin v Třineckých železárnách

Obrovské sumy přišly z eurofondů do Třineckých železáren, které dříve zásadně poškozovaly ovzduší na Ostravsku. Na odprášení spalin získal podnik od unie v roce 2012 v rámci Operačního programu Životní prostředí v přepočtu 748 milionů korun, na odprášení provozu kyslíkové konvertorové ocelárny pak 669 milionů. Další desítky milionů Kč dostaly železárny od EU na projekty odprášení a snížení emisí ostatních provozů.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Kvalifikací v Ruce prošla trojice českých skokanů. Sakala spadl

Trojnásobné zastoupení budou mít čeští skokani na lyžích v druhém závodu sezony Světového poháru ve finské Ruce. Po neúspěšné kvalifikaci minulý týden ve Wisle si dnes na severu Evropy postup do závodu zajistili Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek a Vojtěch Štursa.

Kožíšek obsadil výkonem 112,5 metru 20. místo, Polášek doletěl o půl metru dál, bodově mu to ale stačilo na umístění o sedm příček níž. Štursa proklouzl do postupové padesátky s výkonem 96,5 m jako poslední. Neuspěl Filip Sakala, který neustál doskok a po pádu skončil šedesátý.

Kvalifikaci ovládl Polák Dawid Kubacki, jenž výkonem 135,5 metru předvedl nejdelší skok dne. Vítěz úvodního závodu SP ve Wisle Němec Markus Eisenbichler byl šestý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy