Odprášené ocelárny, nové kanalizace i čističky. Z Česka se díky EU stává zelená země

Radim Klekner Radim Klekner
31. 3. 2020 12:17
Likvidace následků těžby uranu ve Stráži pod Ralskem, ekologizace MHD v Ostravě, snížení emisí elektrárny v Opatovicích, modernizace čističek odpadních vod na Mladoboleslavsku. Na každý z velkých projektů zlepšujících život v Česku šly z unijních fondů stamilionové částky. Prohlédněte si fotogalerii těch nejdůležitějších.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Třinecké železárny

Odprášení spalin v Třineckých železárnách

Obrovské sumy přišly z eurofondů do Třineckých železáren, které dříve zásadně poškozovaly ovzduší na Ostravsku. Na odprášení spalin získal podnik od unie v roce 2012 v rámci Operačního programu Životní prostředí v přepočtu 748 milionů korun, na odprášení provozu kyslíkové konvertorové ocelárny pak 669 milionů. Další desítky milionů Kč dostaly železárny od EU na projekty odprášení a snížení emisí ostatních provozů.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Schodek rozpočtu vzrostl od ledna o více než 54 miliard korun

Schodek státního rozpočtu ke konci února stoupl na 86,1 miliardy korun z lednových 31,5 miliardy korun. V tiskové zprávě o tom v pondělí informovalo ministerstvo financí. Jde o nejhorší únorový výsledek od vzniku ČR. Loni ke konci února, tedy ještě před propuknutím pandemie, vykázal rozpočet schodek 27,4 miliardy korun. Tehdy to bylo také nejhorší únorové číslo od roku 1993.

Prohloubení deficitu je podle ministerstva financí výsledkem dopadů pandemie, což vedlo k poklesu daňových příjmů způsobenému mimo jiné snížením daní a zrušením superhrubé mzdy, změnou rozpočtového určení daní ve prospěch krajů a obcí a pokračující podporou ekonomiky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy