Od čistších továren po nové lesní tůňky. Jak Evropa pumpuje do české přírody miliardy

Radim Klekner Radim Klekner
24. 8. 2019 10:15
Výstavba čističek odpadních vod, odsíření pecí kovohutí, snižování prašnosti, sanace nestabilních svahů, obnova parkové zeleně, budování cyklostezek, ekologické zdroje vytápění. Bez evropských peněz by pravděpodobně nebyly myslitelné tisíce projektů, které od vstupu Česka do EU zásadním způsobem přispěly ke zlepšení životního prostředí v zemi. Podívejte se v našem přehledu na největší projekty, které v Česku z evropských peněz vznikly.
Foto: SFŽP

Výstavba splaškové kanalizace ve Stařechovicích na Hané

Významný projekt byl dokončen v červnu 2019 v obci Stařechovice v Olomouckém kraji. Výstavba splaškové kanalizace v celkové délce téměř devíti kilometrů, napojené na čističku odpadních vod v Kostelci na Hané, má výrazně zlepšit kvalitu vody v Českém potoce, levostranném přítoku říčky Romže, vlévající se do Moravy, i ke zvýšení ochrany kvality podzemních vod v daném povodí.

  • Výše dotace EU činila 31,7 milionu korun.
 

Právě se děje

před 9 minutami

Výjimku z nošení roušek dostanou děti do 2 let a řidiči, kteří jsou v autě sami

Zákaz vycházení bez pokrývky nosu a úst, který platí od 19. března, se nově nebude vztahovat na děti do dvou let věku a řidiče, kteří jsou v motorovém vozidle sami. Na dnešním zasedání toto usnesení schválila vláda, informoval na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Podle ministra výjimka vznikla po konzultaci s odborníky. Poměrně dlouho se diskutovala smysluplnost nošení v roušky v takových případech, uvedl Vojtěch.

Zdroj: ČTK
Další zprávy