Foto: Projděte si nejkrásnější nádraží v Česku. Soutěž zná vítěze

Foto: Projděte si nejkrásnější nádraží v Česku. Soutěž zná vítěze
Velký souboj s novojičínským vítězem svedlo nádraží v Jablonném v Podještědí s 992 hlasy.
Další finalisté: Čermná nad Orlicí
Černý Kříž
Jedlová
Foto: Jaroslav Bělka
11. 11. 2015 12:00
Nejkrásnějším českým nádražím je v roce 2015 nádraží Nový Jičín město. Titul Pohádkové nádraží získaly mininádražíčka Kateřina v Karlovarském kraji a nádraží Lašovice v kraji Středočeském. V devátém ročníku ankety rozhodovalo o vítězích celkem 3374 hlasů.

Praha - Nádraží Nový Jičín město je nejkrásnějším nádražím Česka. Z celkem deseti finalistů soutěže Nejkrásnější nádraží České republiky 2015 zvítězilo s celkovým počtem 1120 hlasů. Velký souboj s ním svedlo nádraží v Jablonném v Podještědí s 992 hlasy.

"Další místa se neudělují, všichni finalisté jsou příkladní a lidé, kteří se o ně starají, zaslouží velké uznání, stejně jako týmy pečující o další vlídná nádraží, která do finále nepostoupila," říká Drahomíra Kolmanová, ředitelka Asociace Entente Florale CZ a hlavní organizátorka celého projektu.

Kromě hlavních cen přidělili organizátoři titul Pohádkové nádraží mininádražíčku Kateřina v Karlovarském kraji, které je turistickou atrakcí a ukázkou dopravy v hlubinných dolech, a nádraží Lašovice v kraji Středočeském. Zvláštní ocenění za příkladné využití části objektu obdržela stanice Nižbor.

V devátém ročníku přišlo celkem 3374 hlasů. Soutěž probíhá pod záštitou stálé komise Senátu pro rozvoj venkova a ministra dopravy Dana Ťoka. Pořádá ji Asociace Entente Florale CZ – Souznění ve spolupráci s ŽelPage, Plzeňskou dráhou a Mikroregionem Konstantinolázeňsko. Spolupracují také Správa železniční dopravní cesty nebo České dráhy.

"Těší nás dopady projektu – pozvání do Senátu dávají páni ředitelé jako odměnu zaměstnancům, nominace jsou podnětem k dlouho odkládaným opravám a zabraňují zamýšleným demolicím. Tato mimořádná akce je takto životaschopná díky podpoře vlastníků a správců železnice a též široké veřejnosti, která projevuje aktivní zájem o stav našich nádraží a má velkou snahu podpořit zásadní zlepšení jejich stavu," říká Kolmanová.

Fotky všech finalistů najdete v galerii nad tímto textem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy