Prodejna Albert zavřená kvůli myším je opět otevřená

ČTK ČTK
6. 8. 2014 10:26
Firma plzeňskou prodejnu uzavřenou v úterý ihned deratizovala.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Plzeň - Prodejna Albert v Plzni, kterou po úterní kontrole uzavřela Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI), je od středečního rána už opět v provozu. Důvodem uzavření byl výskyt hlodavců.

Společnost Ahold Czech Republic, která prodejny Albert provozuje, hned v úterý celý objekt kompletně deratizovala a vyčistila veškeré prodejní i skladovací prostory. Ve středu ráno se po kontrole a dohodě s inspekcí obchod opět otevřel, řekla ČTK mluvčí firmy Judita Urbánková.

Mluvčí SZPI Pavel Kopřiva v úterý oznámil, že inspektoři zjistili při kontrole provozovny v Gerské ulici závažná porušení hygienických předpisů. V zázemí provozovny objevili živou myš a myší trus na rampě pro přejímku potravin.

"Zanedbání hygienických předpisů bylo patrné na prodejní ploše i v zázemí provozovny," uvedl Kopřiva. Inspekce proto nařídila provozovateli důkladnou deratizaci a sanitaci. Zahájí s ním správní řízení o uložení pokuty.

V březnu zavřela SZPI v Plzni prodejnu Penny Market ve čtvrti Bory. I tam inspektoři při kontrole zjistili stopy po hlodavcích. Obchod se rovněž otevřel po vyčistění hned druhý den.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Koronavirus odsouvá zrušení střídání zimního a letního času, zřejmě na dlouho

Koronavirová krize odsouvá možné zrušení pravidelného střídání času, zřejmě na dlouhou dobu. Evropská komise původně navrhovala zrušení střídání času na letošní nebo příští rok, v současnosti se však o věci nejedná a je otázkou, zda se s ohledem na současnou krizi a její dopady téma na jednací stůl vůbec vrátí. Řekl to mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka. V noci na neděli 25. října se hodinové ručičky ve 03:00 posunou o hodinu zpět.

Evropská komise v roce 2018 navrhla zrušení střídání času, ponechala však na členských státech, aby se dohodly na tom, který čas bude zaveden celoročně. Česká vláda předloni podpořila zavedení zimního, tedy standardního středoevropského astronomického času. Návrh komise ovšem ještě musí schválit unijní Rada a Evropský parlament, do té doby se nic nemění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy