Prodejna Albert zavřená kvůli myším je opět otevřená

ČTK ČTK
6. 8. 2014 10:26
Firma plzeňskou prodejnu uzavřenou v úterý ihned deratizovala.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Plzeň - Prodejna Albert v Plzni, kterou po úterní kontrole uzavřela Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI), je od středečního rána už opět v provozu. Důvodem uzavření byl výskyt hlodavců.

Společnost Ahold Czech Republic, která prodejny Albert provozuje, hned v úterý celý objekt kompletně deratizovala a vyčistila veškeré prodejní i skladovací prostory. Ve středu ráno se po kontrole a dohodě s inspekcí obchod opět otevřel, řekla ČTK mluvčí firmy Judita Urbánková.

Mluvčí SZPI Pavel Kopřiva v úterý oznámil, že inspektoři zjistili při kontrole provozovny v Gerské ulici závažná porušení hygienických předpisů. V zázemí provozovny objevili živou myš a myší trus na rampě pro přejímku potravin.

"Zanedbání hygienických předpisů bylo patrné na prodejní ploše i v zázemí provozovny," uvedl Kopřiva. Inspekce proto nařídila provozovateli důkladnou deratizaci a sanitaci. Zahájí s ním správní řízení o uložení pokuty.

V březnu zavřela SZPI v Plzni prodejnu Penny Market ve čtvrti Bory. I tam inspektoři při kontrole zjistili stopy po hlodavcích. Obchod se rovněž otevřel po vyčistění hned druhý den.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy