reklama
 
 

Prodává se nejdražší byt v Česku. V centru Prahy nabízí velkou terasu i parkování

29. 8. 2017 20:35
Luxusní apartmán je v posledním patře rezidenčního projektu s názvem Celínka, v němž po dokončení rekonstrukce vznikne celkem osm bytů a dva obchody.

Praha - Nedaleko Pařížské ulice v pražském Josefově prochází kompletní rekonstrukcí raně funkcionalistický dům. Jeden z bytů se v něm prodává za 80 milionů korun, což při přepočtu vychází na rekordních 421 tisíc korun za metr čtvereční.

"Zatím jsem evidoval nejdražší plochu bytu za 340 tisíc korun za metr čtvereční v pražské Křemencově ulici," říká k tomu František Brož, analytik portálu Cenovámapa.org.

Luxusní apartmán je v nejvyšším patře rezidenčního projektu s názvem Celínka, v němž po dokončení rekonstrukce vznikne celkem osm bytů a dvě obchodní jednotky. K nejdražšímu bytu náleží i velká terasa.

Ceny bytů v projektu Celínka jsou jen na vyžádání, Aktuálně.cz však má ceník k dispozici. Ostatní byty vycházejí kolem 270 tisíc korun na metr čtvereční a ke všem vlastníci dostanou místo v automatickém parkovacím systému. Ze všech bytů je výhled na kostel svatého Ducha a Španělskou synagogu.

Byty v tomto projektu se objevily v nabídce realitní kanceláře Svoboda & Williams před několika týdny. Dům byl postaven v roce 1927. V jeho přízemí byla dříve herna a kavárna. Podle prodejce budou všechny velkometrážní byty (157 až 240 metrů čtverečních) ve funkcionalistickém stylu.

Dům na adrese Elišky Krásnohorské 5 vlastní firma PPH Eliska, kterou ovládá rakouská společnost East Advisors Vermögensverwaltung ze skupiny Julius Meinl. Stejná firma vlastní i legendární Grand hotel Evropa na Václavském náměstí. I tato budova prochází rekonstrukcí.

Mezi tuzemské rekordmany patří dům na Staroměstském náměstí přímo naproti orloji. Izraelský developer za něj loni zaplatil přes 415 milionů korun (za metr 216 tisíc). Jednalo se ale o dům před rekonstrukcí, a nikoliv o dokončený byt.

autor: Martina Marečková | 29. 8. 2017 20:35

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama