Přistěhovalci posílají z EU do vlasti každý rok desítky miliard eur. Nejvíce peněz odešlo z Francie

ČTK ČTK
13. 11. 2017 18:47
Přistěhovalci posílají ze zemí Evropské unie a v jejím rámci do vlasti každoročně desítky miliard eur. Nejvíce, celých 9,4 miliardy eur (240,3 miliardy eur) loni odteklo z Francie. Naopak Polsko a Portugalsko byly příjemci 2,8 miliardy eur, oznámil Eurostat. Z EU mimo unii loni odešlo celkem 30,3 miliardy eur prostřednictvím osobních převodů. Bylo to o jednu miliardu méně než v roce 2015, kdy se ale tato částka vyšplhala výrazně nahoru, připomněla agentura DPA. Do unie sice také bylo 9,9 miliardy eur poukázáno, ale o 20,4 miliardy unie přišla. Nepříznivé saldo má Německo, proti 4,2 miliardám eur, které odešly do zahraničí, stojí jen čtyři miliony eur, jež byly do země poukázány.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Průmyslová výroba v únoru klesla jen mírně, dařilo se i stavebnictví. Dopady pandemie ještě nebyly znát

Průmyslová výroba v Česku letos v únoru zpomalila meziroční pokles z lednových 1,2 procenta podle revidovaných údajů na 0,9 procenta. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). K poklesu přispěly podle statistiků hlavně výroba a rozvod energií nebo výroba strojů a zařízení. Do výroby v únoru ještě podle ČSÚ výrazněji nezasáhla pandemie koronaviru. 

Stavební produkce v Česku předminulý měsíc meziročně reálně vzrostla o 5,3 procenta, meziměsíčně se po vyloučení sezonních vlivů nezměnila. Ani v tomto případě není podle statistiků dopad epidemie koronaviru a s ním spojených omezení v únorových datech za stavebnictví zatím patrný. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy