Příjmy Airbnb překonaly ve čtvrtletí jednu miliardu dolarů, podruhé v historii firmy

ČTK ČTK
19. 9. 2019 8:39
Příjmy společnosti zprostředkovávající ubytování v soukromí Airbnb překonaly v letošním druhém čtvrtletí jednu miliardu USD (23,4 miliardy Kč). Je to podruhé ve více než desetileté historii firmy, kdy příjmy překonaly tuto úroveň, uvedla firma v prohlášení. Žádné další detaily však nezveřejnila.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

Společnost také oznámila, že zahájí mnohamiliardovou marketingovou kampaň s inzeráty v televizi a na digitálních platformách. Airbnb patří mezi několik firem, u kterých se očekává, že v příštím roce uskuteční primární nabídku akcií.

Příjmy překonaly jednu miliardu USD také ve třetím čtvrtletí loňského roku. Údaje o příjmech za celý loňský rok však firma nezveřejnila. Agentura Reuters již dříve uvedla, že za rok 2017 příjmy Airbnb vzrostly o více než 50 procent na 2,5 miliardy USD. Firma také dříve uvedla, že její zisk před zdaněním, úroky a odpisy (EBITDA) byl v letech 2017 a 2018 pozitivní.

Podle Airbnb si jeho hostitelé do 15. září přišli díky sdílení svých domovů a ubytovacích prostor v aplikaci na více než 80 miliard USD. Podařilo se mu také překonat milník, když má ve více než sto tisících městech po celém světě přes sedm milionů nabídek.

Video: Airbnb se nemůže vyvíjet živelně, situace s byty v Praze je kalamitní, tvrdí Smejkalová

Razie proti Airbnb je v pořádku, jde o čistý byznys, celá řada pronajímatelů nedodržuje zákonné povinnosti, říká politoložka Kateřina Smejkalová. | Video: Emma Smetana
 

Právě se děje

Další zprávy