Přehrajte si pořad až 30 hodin zpětně, nabídne O2 TV

ČTK ČTK
15. 7. 2013 16:56
V první fázi bude nutné vlastnit speciální set-top box
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Společnost Telefónica, největší provozovatel internetového televizního vysílání v Česku, umožní divákům přehrát pořady až třicet hodin nazpátek. Na službu postupně převede všechny zákazníky.

"Nové prostředí služby nyní testují naši zaměstnanci, následně jej nabídneme novým zájemcům o O2 TV a postupně na něj převedeme více než 140 tisíc našich současných zákazníků," uvedl manažer pro služby obsahu společnosti Telefónica Czech Republic Daniel Vondráček.

K novým funkcím dostupným od dnešního dne patří především možnost pustit jakýkoliv pořad, který byl odvysílán v uplynulých třiceti hodinách, či si pustit od začátku program, který už je třeba ve své polovině. Nastavit nahrání pořadu půjde také přes web nebo prostřednictvím chytrého telefonu.

V první fázi bude ke sledování nové O2 TV nutné vlastnit set-top box Evo4-T, který si zákazníci mohou pořídit na splátky. Později bude možné využívat nové prostředí i na stávajícím set-top boxu.

O2 TV na tuzemském trhu působí téměř sedm let. V základní nabídce má 31 programů, zahrnujících nejsledovanější české stanice, dále slovenské či zahraniční zpravodajské programy a k dispozici jsou také další programové balíčky. Televizi nyní využívá více než 140 000 zákazníků, především domácností.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Soud ve Štrasburku připustil klimatickou žalobu na 33 zemí, včetně Česka

Za přípustnou označil Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku klimatickou žalobu šesti dětí a mladých lidí z Portugalska, kterou podali na 33 zemí včetně Česka. Informovala o tom agentura DPA, podle které tak padla první velká překážka ve snaze přimět evropské vlády ke zlepšení boje proti klimatickým změnám. Žalobu podala skupina, jejíž nejmladší člence je teprve osm let, v září. Žalované státy se k ní budou muset vyjádřit do konce února příštího roku.

"Cílem žaloby je získat právně závazné rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva, který bude po vládách v Evropě vyžadovat, aby podnikly potřebné naléhavé kroky a zastavily klimatickou krizi," stojí na stránkách věnovaných žalobě.

Šestice mladých lidí z portugalského hlavního města Lisabonu a z města Leiria a jeho okolí, kterým je od osmi do 21 let, podala žalobu v reakci na ničivé požáry v roce 2017, při kterých v jihoevropské zemi zemřelo přes 120 lidí. Vědci podle stěžovatelů potvrdili, že klimatické změny hrály při vzniku a šíření požárů roli.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pražští radní nesouhlasí se změnou územního plánu k nové ranveji na letišti

Pražští radní nedoporučili změnu územního plánu nutnou pro stavbu nové ranveje, kterou plánuje státem vlastněné ruzyňské letiště. Změna byla původně navržena ke schválení, radní však většinou hlasů byli pro nedoporučující stanovisko. O změnách s konečnou platností rozhodne zastupitelstvo. S výstavbou paralelní dráhy chce letiště začít zhruba za pět let.

Nová ranvej má doplnit stávající, a tím navýšit kapacitu až na 30 milionů cestujících ročně. Loni jich terminály na Ruzyni odbavily rekordních 17,8 milionu, což bylo podle zástupců letiště na hraně kapacity. Letos kvůli koronaviru provoz klesl na minimum. Podle dřívějších plánů by letiště chtělo získat stavební povolení ke stavbě v roce 2025 a stavbu dokončit o tři roky později. Náklady jsou odhadovány na zhruba devět miliard korun.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Skokani vynechají i další závody SP, řeší se návrat z Finska

Čeští skokani na lyžích neabsolvují po nedělním závodu ve finské Ruce ani Světový pohár v Nižním Tagilu v tomto týdnu. Zatímco ostatní týmy dnes odletěly speciálem do Ruska, Češi po pozitivním testu Filipa Sakaly na koronavirus zůstávají ve Finsku v karanténě a řeší se jejich přesun domů.

Sakala, který v létě nemoc covid-19 prodělal, měl pozitivní test v neděli. Ostatní závodníci Viktor Polášek, Vojtěch Štursa a Čestmír Kožíšek sice byli negativní, ale museli také do karantény.

"Jsou na hotelu, každý musel do svého pokoje a jednáme, kdy je finská hygiena pustí do Česka. Snad to vyjde. Situace se vyvíjí každou hodinu," řekl ČTK za vedení skokanského úseku lyžařského svazu Jan Baier.

Další zprávy