Přehledně: Kdo musí platit koncesionářské poplatky a kdo ne

Pavla Adamcová Pavla Adamcová
6. 11. 2018 6:00
"Když se nedívám na televizi, platit nemusím," domnívá se řada Čechů. Ne vždy je však domácnost, která nemá televizor, osvobozena od placení televizních poplatků. A naopak - ne vždy musí lidé, kteří zhlédnou některé pořady České televize, platit. V přehledu Aktuálně.cz můžete zjistit, zda se povinnost platit koncesionářské poplatky za rozhlas a televizi vztahuje právě na vás.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Kunc
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Shutterstock

Jak se přihlásit k platbě poplatků?

Podle zákona je nutné se k placení koncesionářských poplatků sám přihlásit do 15 dnů od chvíle, kdy nabudete nebo začnete užívat televizní či rozhlasový přijímač.

Přihlásit se k platbě televizních či rozhlasových poplatků je možné:

Po odeslání přihlášky je poplatníkovi přidělen variabilní symbol a stanoveno datum, odkdy začít platit. V případě platby převodem z účtu je možné vybrat si, v jakých časových intervalech bude platba prováděna (měsíčně, čtvrtletně, pololetně či ročně).

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Brankář Škarek opustil kemp Islanders a zamířil na farmu

Český hokejový brankář Jakub Škarek se z tréninkového kempu New York Islanders přesunul na farmu do Bridgeportu. Devatenáctiletého odchovance Jihlavy, jehož si Islanders vybrali loni ve třetím kole draftu na 72. pozici, čeká první sezona v Severní Americe. V minulém ročníku chytal Škarek ve finské lize za Pelicans Lahti.

Škarek uzavřel loni v červenci s Islanders tříletou nováčkovskou smlouvu. Za Lahti odchytal 22 utkání s průměrem 2,45 obdržené branky na zápas, úspěšností zákroků 90,58 procenta a jednou udržel čisté konto. V sedmi duelech nastoupil i ve druhé nejvyšší finské lize za Peliitat Heinola.

Další zprávy