Už ani halogenky. Boj proti žárovkám se završil, podívejte se, čím už nepůjde svítit

Ekonomika Ekonomika, Petr Zenkner
6. 9. 2018 7:19
Od prvního září 2018 začaly z pultů obchodů v celé Evropské unii mizet halogenové žárovky. Podívejte se, jaké typy už byly od roku 2009 zakázány a čím už by se podle expertů svítit nemělo.
Foto: ČTK

Konec halogenek

V rámci celoevropského přechodu k energeticky úspornému LED osvětlení začal 1. září 2018 platit plošný zákaz klasických "halogenek".

Je to zatím poslední krok v harmonogramu, který má za úkol zbavit EU svítidel, která více topí než svítí a mají zbytečně vysokou spotřebu elektřiny. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Adetokunbo v NBA dovedl Milwaukee k šesté výhře za sebou

Nejužitečnější hráč minulé sezony Janis Adetokunbo zaznamenal ve čtvrtečním utkání NBA proti Portlandu impozantní triple double za 24 bodů, 19 doskoků a 15 asistencí a byl strůjcem vítězství Milwaukee 137:129. Bucks se po šesté výhře za sebou osamostatnili v čele Východní konference.

Adetokunbo podruhé v sezoně dosáhl na dvojciferná čísla ve třech základních statistických ukazatelích a stal se prvním hráčem v historii klubu, který zaznamenal bilanci čítající alespoň 20+15+15. Jeho čtvrteční výkon v historii ligy předčili jen slavní Oscar Robertson, Wilt Chamberlain a Larry Bird.

Střelecky se přitom řecký basketbalista trápil a proměnil jen devět z 27 střel. V počtu finálních přihrávek ale ve své sedmé sezoně v lize dosáhl na osobní rekord. "Když mi to nepadalo, snažil jsem se nacházet spoluhráče. Udělal jsem ale jen půlku práce, to oni se trefovali," řekl Adetokunbo.

Další zprávy