Takto vypadala Ikea ve svých začátcích. Jak vůle obyčejného Švéda vybudovala impérium

Takto vypadala Ikea ve svých začátcích. Jak vůle obyčejného Švéda vybudovala impérium
Zpočátku měla řada lidí pochyby o tom, zda se obchod s nábytkem může v malém švédském městečku uchytit.
"Proč by měly být krásné výrobky vyhrazeny jen pro pár vyvolených? Musí přece existovat způsob, jak nabízet dobrý design a funkci za nízkou cenu," říkával Kamprad.
Zakladatel švédského nábytkářského řetězce Ikea Ingvar Kamprad na snímku se svou sestrou Kerstin, fotografie vznikla v létě někdy kolem roku 1930. Přestože se Kamprad narodil ve Švédsku do smíšeného manželství Švédky a Němce, jeho kořeny sahají až do Česka. Jeho babička byla z Radonic v Ústeckém kraji. Kampradův děda pak pocházel z německého kraje Altenburger. Společně odešli do Švédska v roce 1896, rok po narození Kampradova otce.
V Kampradovi, jenž se narodil 30. března 1926 do rodiny farmáře na jihu Švédska, se projevoval obchodní duch už od útlého dětství. V pouhých pěti letech začal lidem ve svém okolí prodávat zápalky, později svůj sortiment rozšířil třeba o vánoční pohlednice (na snímku), časopisy nebo zahradní semínka.
Foto: Ikea.com / Ikea Museum
Dan Poláček Adéla Očenášková Dan Poláček, Adéla Očenášková
Aktualizováno 13. 4. 2021 9:42
Před pětadevadesáti lety se na jihu Švédska do rodiny farmáře narodil Ingvar Kamprad. Už od dětství dával tušit, že z něj může vyrůst úspěšný podnikatel, a to se také stalo. Kamprad vybudoval úspěšnou značku nábytkářského řetězce Ikea, se kterou postupně expandoval i za hranice Skandinávie, a vypracoval se mezi nejbohatší lidi na světě.
 

Právě se děje

před 59 minutami

Do roku 2027 by měla stoupnout spotřeba biopotravin na 4 procenta, navrhuje rezort zemědělství

Spotřeba biopotravin v ČR by měla do roku 2027 stoupnout na čtyři procenta celkové spotřeby potravin a nápojů. Plánuje to ministerstvo zemědělství v akčním plánu rozvoje ekologického zemědělství, který v pondělí projedná vláda. Podle posledního plánu se mělo tří procent dosáhnout již v roce 2016, což se však nepodařilo. Následně se mělo uvedené hodnoty podle plánu dosáhnout do roku 2020. Podle posledních údajů však činila spotřeba biopotravin předloni pouze 1,52 procenta celkové spotřeby potravin a nápojů.

Podle výkonné manažerky PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců Kateřiny Urbánkové je plán jako celek kvalitní, bohužel cíle spotřeby biopotravin jsou málo ambiciózní. Svaz podle ní navrhoval do plánu šestiprocentní spotřebu biopotravin v roce 2027, ministerstvo ale podle ní nevzalo tuto připomínku v potaz. V posledních třech letech rostla spotřeba biopotravin o několik desítek procent ročně, pokud bude tento trend pokračovat, bylo by správných právě šest procent v roce 2027, uvedla.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

V Čestlicích u Prahy hořela v noci na neděli restaurace Mc Donald’s, škoda je asi 10 milionů korun

V Čestlicích u Prahy hořela v noci na neděli restaurace Mc Donald’s, podle předběžného odhadu je škoda deset milionů korun. Příčinou vzniku požáru je podle vyšetřovatele technická závada, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. Podle ředitelky komunikace řetězce Jitky Pajurkové vznikl požár v hlavním elektrickém rozvaděči v zázemí restaurace. Nikdo podle ní nebyl zraněn, restaurace byla už uzavřená.

Hasiči na místo vyjížděli kolem půlnoci. "Původně to bylo hlášené jako požár elektroinstalace v okolí pojistkové skříně," uvedl Gabriel. Oheň se rozšířil až na střešní konstrukci.

"Oprava bude trvat v řádu týdnů až měsíců, výše škody se teprve sčítají, ale může jít do několika milionů korun. Nejvíce byl poškozen vnitřek restaurace, tudíž vlastní provozovna," dodala mluvčí řetězce.

Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů z Prahy i Středočeského kraje včetně výškové techniky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy