Pražský hotel Don Giovanni mění majitele, německá firma Dorint ho prodala

ČTK ČTK
21. 1. 2016 10:50
Hodnota transakce se pohybuje v řádu stovek milionů korun. Oficiální jméno hotelu Dorint Don Giovanni se mění na původní Hotel Don Giovanni. Všichni zaměstnanci nadále zůstávají ve stávajících pozicích kromě generálního a finančního ředitele.
Pražský hotel Don Giovanni.
Pražský hotel Don Giovanni. | Foto: ČTK

Praha - Německá společnost Dorint prodala jeden z největších hotelů v Praze Dorint Don Giovanni české společnosti Czech Inn Hotels a skupině zahraničních investorů. Czech Inn Hotels je zároveň novým provozovatelem hotelu.

Hodnota transakce je podle informací ČTK v řádu stovek milionů korun. Oficiální jméno hotelu Dorint Don Giovanni se mění na původní Hotel Don Giovanni.

Všichni zaměstnanci hotelu nadále zůstávají ve stávajících pozicích kromě generálního a finančního ředitele. "Budeme v průběhu roku 2016 investovat několik desítek milionů korun do zvýšení standardu vnitřního vybavení tak, abychom ještě pozvedli poskytované služby na úroveň jednoho z nejlepších čtyřhvězdičkových hotelů v Praze," uvedla nová ředitelka hotelu Markéta Hedejová.

Don Giovanni nabízí téměř 400 pokojů a disponuje 30 konferenčními sály s celkovou kapacitou 2000 míst. Stavba byla zahájena v roce 1993 a hotel byl slavnostně otevřen na jaře 1995. Hotel, pojmenovaný podle Mozartovy opery, původně provozoval řetězec Rogner. Od března 2000 byl jediným provozovatelem německý hotelový řetězec Dorint Hotels & Resorts.

Czech Inn Hotels je řetězec 17 hotelů s více než 1100 pokoji. Firma byla založena v roce 2003. Většina hotelů je čtyřhvězdičkové kategorie, které jsou provozovány na základě dlouhodobých nájemních smluv. Firma především provozuje hotely a gastronomická zařízení v Praze.

 

Právě se děje

Další zprávy