reklama
 
 

Nejstabilnější firmou jsou Pražské vodovody a kanalizace, ukázala analýza posledních pěti let

12. 4. 2018 13:00
Společnost v posledních pěti letech nepřetržitě dosahovala na nejvyšší možné hodnocení Czech Stability Award se stupněm AAA (excelentní).

Praha - Nejstabilnější českou firmou v letech 2014 až 2018 jsou Pražské vodovody a kanalizace. Společnost v posledních pěti letech nepřetržitě dosahovala na nejvyšší možné hodnocení Czech Stability Award se stupněm AAA (excelentní).

Poradenská společnost Bisnode, která žebříček stovky nejstabilnějších firem sestavuje, vyhlásila žebříček dnes.

Cena za dlouhodobou stabilitu je speciální kategorií žebříčku stovky obdivovaných firem České republiky, kterou letos podvacáté vyhlašuje Sdružení Czech Top 100. Výsledky vycházejí z metodiky scoringového modelu Bisnode, jehož cílem je odhadnout riziko úpadku firmy v následujících 12 měsících.

Na nejvyšší hodnocení na stupni AAA v předchozích pěti letech nepřetržitě dosáhlo zhruba 110 společností. "Z této skupiny firem analytický tým s přihlédnutím k dalším kritériím, jako je například velikost firmy, politika otevřené komunikace nebo dobrá platební morálka, jako vítěze pro letošní rok zvolil Pražské vodovody a kanalizace," uvedl generální ředitel Bisnode Jiří Skopový.

V předchozích letech ocenění získaly společnosti Continental Barum, Plzeňská teplárenská a Lázně Poděbrady.

Pražské vodovody a kanalizace hospodařily v roce 2016 s obratem 6,796 miliardy korun, což je o 543 milionů více než předešlý rok. Čistý zisk v roce 2016 firmě, kterou vlastní francouzská společnost Veolia, meziročně klesl z 532 milionů korun na 525 milionů korun.

PVK distribuuje vodu v Praze a má pronajatu vodohospodářskou síť od firmy Pražská vodohospodářská společnost (PVS) do roku 2028. PVS je stoprocentně vlastněná Prahou, vedení města loni schválilo záměr usilovat o odkoupení PVK.

autor: ČTK | 12. 4. 2018 13:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama