Pražské Palladium změnilo vlastníka. Za 15,6 miliardy korun

ČTK ČTK
6. 3. 2015 10:56
Nákupní centrum na tak exkluzivním místě a s velmi vysokým stavem pronajatých ploch se vyskytuje v evropských top lokalitách jen velmi zřídka.
Nákupní centrum Palladium
Nákupní centrum Palladium | Foto: Palladium

Praha - Tolik za jednotlivou budovu v zemi ještě nikdo nezaplatil. Společnost Hannover Leasing prodala většinový podíl v nákupním centru Palladium v Praze německé firmě Union Investment. Společnosti o tom informovaly v tiskové zprávě. Transakci v hodnotě 570 milionů eur (15,6 miliardy Kč) na konci února schválil antimonopolní úřad.

"Využili jsme ve správném okamžiku aktuálně velmi vysoký zájem o evropské nemovitosti s dlouhodobě vázanými nájemci. Nákupní centrum na tak exkluzivním místě a s velmi vysokým stavem pronajatých ploch se vyskytuje v evropských top lokalitách jen velmi zřídka," uvedl jednatel Hannover Leasing Andreas Ahlmann. Hannover Leasing zůstane menšinovým společníkem.

Centrum nabízí přes 200 obchodů na prodejní ploše 41 000 metrů čtverečních v pěti podlažích. Třetinu plochy zabírají kanceláře. Denně centrum navštíví v průměru 45 000 lidí, měsíčně tam utratí zhruba 350 milionů korun. Loni centrum navštívilo 15,8 milionu návštěvníků.

Hannover Leasing koupil Palladium před sedmi lety za 535 milionů eur.

Union Investment vlastní nemovitosti ve 23 zemích v celkové hodnotě téměř 25 miliard eur. Je mimo jiné spolumajitelem administrativní budovy Danube House v pražském Karlíně.

 

Právě se děje

Další zprávy