Pražské Palladium změnilo vlastníka. Za 15,6 miliardy korun

ČTK ČTK
6. 3. 2015 10:56
Nákupní centrum na tak exkluzivním místě a s velmi vysokým stavem pronajatých ploch se vyskytuje v evropských top lokalitách jen velmi zřídka.
Nákupní centrum Palladium
Nákupní centrum Palladium | Foto: Palladium

Praha - Tolik za jednotlivou budovu v zemi ještě nikdo nezaplatil. Společnost Hannover Leasing prodala většinový podíl v nákupním centru Palladium v Praze německé firmě Union Investment. Společnosti o tom informovaly v tiskové zprávě. Transakci v hodnotě 570 milionů eur (15,6 miliardy Kč) na konci února schválil antimonopolní úřad.

"Využili jsme ve správném okamžiku aktuálně velmi vysoký zájem o evropské nemovitosti s dlouhodobě vázanými nájemci. Nákupní centrum na tak exkluzivním místě a s velmi vysokým stavem pronajatých ploch se vyskytuje v evropských top lokalitách jen velmi zřídka," uvedl jednatel Hannover Leasing Andreas Ahlmann. Hannover Leasing zůstane menšinovým společníkem.

Centrum nabízí přes 200 obchodů na prodejní ploše 41 000 metrů čtverečních v pěti podlažích. Třetinu plochy zabírají kanceláře. Denně centrum navštíví v průměru 45 000 lidí, měsíčně tam utratí zhruba 350 milionů korun. Loni centrum navštívilo 15,8 milionu návštěvníků.

Hannover Leasing koupil Palladium před sedmi lety za 535 milionů eur.

Union Investment vlastní nemovitosti ve 23 zemích v celkové hodnotě téměř 25 miliard eur. Je mimo jiné spolumajitelem administrativní budovy Danube House v pražském Karlíně.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy