Pražská Star Capital Investments koupila centra za miliardy

ČTK ČTK
13. 8. 2017 21:34
Pražská firma Star Capital Investments koupila za částku v řádu miliard korun obchodní centra Futurum Ostrava a Haná Olomouc. Ředitel společnosti Josef Malíř přesnou částku, za kterou centra koupil, specifikovat ale nechtěl.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Pražská firma Star Capital Investments koupila za částku v řádu miliard korun obchodní centra Futurum Ostrava a Haná Olomouc.

Uvedl to v neděli server E15.cz na základě informací od šéfa Star Capital Investments Josefa Malíře. Částku, za kterou centra koupil od zahraničních fondů Pradera a Bainbridge, ale Malíř nechtěl upřesnit. Ve Futuru je přes 100 obchodů či multikino a v Hané přes 60 obchodů.

Futurum Ostrava funguje podle serveru od roku 2000 a nabízí asi 30.000 metrů čtverečních prodejen. Centrum Haná Olomouc je otevřeno od roku 2002 a má 9400 čtverečních metrů obchodních ploch. Star Capital Investments, zabývající se realitami, funguje zhruba dva roky a sesterská firma Star Capital Finance vznikla před 13 lety. 

Za částku v řádu miliard se letos prodalo třeba brněnské Nákupní centrum Královo Pole s plochou 26.500 metrů čtverečních. Skupina Aerium ho prodala skupině CPI Property Group, podle Hospodářskách novin za 1,6 miliardy korun. Loni prodal řetězec Tesco firmě Rockcastle centrum Forum v Liberci s plochou 47.000 metrů čtverečních zhruba za 2,16 miliardy korun.

Loni se také prodal pražský obchodní dům Kotva s plochou asi 30 000 metrů čtverečních. Od irské skupiny Markland ho koupila Pražská správa nemovitostí miliardáře Václava Skaly. Firmy cenu nezveřejnily, deník E15 dříve psal o částce asi 2,2 miliardy.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy