Pražská Star Capital Investments koupila centra za miliardy

ČTK ČTK
13. 8. 2017 21:34
Pražská firma Star Capital Investments koupila za částku v řádu miliard korun obchodní centra Futurum Ostrava a Haná Olomouc. Ředitel společnosti Josef Malíř přesnou částku, za kterou centra koupil, specifikovat ale nechtěl.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Pražská firma Star Capital Investments koupila za částku v řádu miliard korun obchodní centra Futurum Ostrava a Haná Olomouc.

Uvedl to v neděli server E15.cz na základě informací od šéfa Star Capital Investments Josefa Malíře. Částku, za kterou centra koupil od zahraničních fondů Pradera a Bainbridge, ale Malíř nechtěl upřesnit. Ve Futuru je přes 100 obchodů či multikino a v Hané přes 60 obchodů.

Futurum Ostrava funguje podle serveru od roku 2000 a nabízí asi 30.000 metrů čtverečních prodejen. Centrum Haná Olomouc je otevřeno od roku 2002 a má 9400 čtverečních metrů obchodních ploch. Star Capital Investments, zabývající se realitami, funguje zhruba dva roky a sesterská firma Star Capital Finance vznikla před 13 lety. 

Za částku v řádu miliard se letos prodalo třeba brněnské Nákupní centrum Královo Pole s plochou 26.500 metrů čtverečních. Skupina Aerium ho prodala skupině CPI Property Group, podle Hospodářskách novin za 1,6 miliardy korun. Loni prodal řetězec Tesco firmě Rockcastle centrum Forum v Liberci s plochou 47.000 metrů čtverečních zhruba za 2,16 miliardy korun.

Loni se také prodal pražský obchodní dům Kotva s plochou asi 30 000 metrů čtverečních. Od irské skupiny Markland ho koupila Pražská správa nemovitostí miliardáře Václava Skaly. Firmy cenu nezveřejnily, deník E15 dříve psal o částce asi 2,2 miliardy.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy