Pražská O2 arena má za sebou rekordní rok, chystá se modernizace

ČTK ČTK
9. 9. 2016 12:37
Loňský rok byl pro O2 arenu rekordní z hlediska hospodářských výsledků i počtu diváků. Hala byla loni vytížena 110 dní, v roce 2014 to bylo 87 dní.
O2 aréna
O2 aréna | Foto: Milan Kammermayer

Praha – Společnost Bestsport, která vlastní a provozuje pražskou O2 arenu, loni zvýšila zisk na 76,5 milionu korun z předloňských 12 milionů. Tržby vzrostly na 587,9 milionu korun, předloni firma utržila 395,1 milionu. Vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin.

Ředitel společnosti Robert Schaffer dnešním Hospodářským novinám řekl, že za letošní rok čeká provozní zisk přesahující 100 milionů korun.

Loňský rok byl pro O2 arenu rekordní z hlediska hospodářských výsledků i počtu diváků, uvedl Schaffer ve výroční zprávě. Důvodem bylo hlavně halové mistrovství Evropy v atletice a hokejové mistrovství světa. Přispělo také finále tenisového Fed Cupu a dva koncerty americké zpěvačky Madonny. Připomněl, že hokejové zápasy pražské Slavie v hale po jejím sestupu z extraligy od podzimu nahradila dohoda s hokejovou Spartou.

Hospodářské noviny dnes napsaly, že počet návštěvníků O2 areny se loni zvýšil na 1,1 milionu z 0,6 milionu o rok dřív. Hala byla podle deníku loni vytížena 110 dní, v roce 2014 to bylo 87 dní. Schaffer listu řekl, že dvě třetiny loňských tržeb hala získala od stálých zákazníků především z řad firem, kteří si pronajímají VIP prostory. Zbylá třetina pochází hlavně z pronájmu haly.

Bestsport plánuje podle Schaffera modernizaci O2 areny za desítky milionů korun. "Pracujeme na výměně bezpečnostních kamer, klimatizace, bude třeba vyměnit výtahy. Řešíme nové podlahy ve VIP prostorách," řekl Hospodářským novinám. Firma uvažuje také o nové obří obrazovce nad plochou a nasvícení celé arény.

Stavba haly trvající od října 2002 do března 2004 stála sedm miliard korun, prodražilo ji nevýhodné úvěrové financování. Kvůli závazkům spojeným se stavbou arény zkrachovala loterijní společnost Sazka, která ručila za úvěry a dluhopisy. Bestsport jako součást majetku zkrachovalé Sazky získaly investiční společnosti PPF a KKCG. V roce 2013 PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera podíl KKCG odkoupila a stala se většinovým vlastníkem O2 areny. Po vytěsnění minoritních akcionářů loni v září halu zcela ovládla.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 54 minutami

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Trump jako první prezident USA přišel na akci odpůrců potratů. Dřív patřil do opačného tábora

Šéf Bílého domu Donald Trump pokládá za "nesmírnou čest", že se dnes stal prvním prezidentem Spojených států, který se zúčastnil každoročního protipotratového shromáždění ve Washingtonu. Akce zvaná Pochod pro život, kterou organizátoři poprvé svolali v roce 1974, se na washingtonské parkové promenádě National Mall koná ve výroční den rozhodnutí Nejvyššího soudu USA, jenž před 46 lety legalizoval umělé přerušení těhotenství.

Trump byl před dvaceti lety stoupencem interrupcí a jeho kritici občas připomínají jeho slova z roku 1999, že je "v každém případě pro (potraty)". Od té doby ale radikálně změnil názor, podle agentury AP ve snaze získat na svou stranu věřící voliče bílé pleti. Dnes v projevu ke shromážděným obvinil opoziční demokraty, že prosazují "radikální a extrémní postoje". Pochválil účastníky dnešní akce a řekl, že "nenarozené děti nikdy neměly v Bílém domě pevnějšího zastánce".

Další zprávy