Tahanice o pozemek na Hanspaulce pokračuje. Magistrát zrušil jeho prodej miliardářům

ČTK ČTK
20. 8. 2020 11:17
Pražský magistrát zrušil prodej pozemku ve vilové čtvrti Hanspaulka, o který měli zájem miliardáři Marek Dospiva z investiční skupiny Penta a Pavol Krúpa. Proti prodeji protestovala radnice Prahy 6, která tam podle dřívějších informací chtěla postavit školu. Co s pozemkem nyní bude, zatím není jasné.
Vilová čtvrť Hanspaulka
Vilová čtvrť Hanspaulka | Foto: www.bestofrealty.cz

Dospiva, který je spolumajitelem investiční skupiny Penta, nabízel podle serveru za pozemek o rozloze 4350 metrů čtverečních nejvyšší cenu, a to 119 milionů korun. Na parcele si chtěl postavit třípatrovou vilu. O zrušení prodeje pozemku informoval ve čtvrtek server Seznam Zprávy.

"Odbor hospodaření s majetkem to (výběrové řízení na prodej pozemku) ukončil již dříve a soutěžitelům vrátil jistoty," řekl serveru člen zastupitelstva a majetkové komise pražské rady Viktor Mahrik (Piráti). Podle pražského radního pro majetek Jana Chabra (Spojené síly) magistrát soutěž ukončil, když se ji nepodařilo včas uzavřít, píše server.

O budoucnosti pozemku zatím není rozhodnuto. "Žádné usnesení nakonec neprošlo," uvedl Chabr k jednání majetkové komise, která se výběrovým řízením na prodej parcely zabývala. Komise na jednání pouze vzala na vědomí informaci o ukončení soutěže.

Pozemek je součástí zatravněné plochy mezi ulicemi Na Špitálce, Na Fišerce, Neherovská a Na Kodymce o celkové rozloze asi 26 000 metrů čtverečních. Původně byla tato oblast určena pro stavbu školského zařízení a nyní pro obytné využití.

Na místě stávala zahrádkářská kolonie, ale v roce 2002 radní rozhodli, že pozemky prodají na stavbu rodinných domů. Po odporu některých občanů, kteří chtěli, aby na pozemcích vznikl park, magistrát v roce 2016 projekt zrušil. Následně ale nabídl k prodeji zmíněnou parcelu s plochou přes 4000 metrů čtverečních. Dospiva a Krúpa nabízeli, že po koupi parcely investují kolem 40 milionů korun do vzniku parku na okolních pozemcích.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy