Práce z domova a méně přísný dress code. Banky a pojišťovny ve vedrech vychází zaměstnancům vstříc

ČTK ČTK
1. 8. 2018 17:24
Do práce v košili s krátkým rukávem, nebo více možností využívat home office. Banky a pojišťovny se v letních měsících snaží zaměstnancům práci zpříjemnit.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ISIFA/Thinkstock

Praha - Řada zaměstnanců finančních ústavů může při současné vlně veder pracovat z domova, mnozí z nich však naopak chtějí přes den více využívat klimatizovaných kanceláří. Některé banky a pojišťovny upravují i pravidla pro oblečení pracovníků, zjistila ČTK.

"Kanceláře typu 'open space' jsou děleny do menších sekcí. V každé sekci si zaměstnanci mohou klimatizaci vypínat a zapínat, aby pro ně byly pracovní podmínky co nejpříjemnější. Rovněž barely s vodou jsou standardní součástí vybavení," řekla dnes mluvčí České pojišťovny Ivana Buriánková.

Možnost práce z domova je podle ní sice již standardním benefitem, ale nyní přijde mnoha kolegům přesto vhod. "Pracovat z domova mohou například i operátoři call centra, což není na trhu obvyklé," dodala.

"Všechno, co mohou naši lidé vytvořit z kanceláře, dokážou vytvořit odkudkoliv, kde se připojí k internetu. Mohou tak pracovat například z domova a nemusí v panujícím počasí trávit čas v dopravních prostředcích při cestě na pracoviště a zpět," souhlasil personální ředitel skupiny AXA ČR a SR Libor Stodola.

Mluvčí Allianz Václav Bálek ovšem upozornil na to, že někteří zaměstnanci v těchto dnech dobrovolně ruší své plánované 'home office' a raději dojíždějí do kanceláří, neboť v jejich domovech je často nesnesitelné vedro.

"Pokud jde o oblečení, na chodbách teď zkrátka tolik nepotkáváme 'muže v černém', ale 'šviháky lázeňské', takzvaný dress code v souvislosti se rtutí v teploměru nikomu nepředepisujeme. Vychází z povahy práce, naplánovaných schůzek a zdravého rozumu," podotkl.

Česká spořitelna podle mluvčího Filipa Hrubého identifikuje větší počet klientů, kteří se do jejích poboček přichází ochladit. "V otázce pravidel oblékání jsme obecně liberální a pochopitelně respektujeme, když poradci na pobočkách přizpůsobí v rozumné míře své oblečení aktuální vlně veder," poznamenal.

Zaměstnanci Komerční banky volí své oblečení podle druhu vykonávané pozice, vztahu ke klientům, důležitosti jednání či společenské akce, ročního období a zdravotních dispozic.

V létě jsou přípustné boty s odhalenou špičkou, ne však otevřené sandály nebo sportovní boty. Pro muže jsou vhodné jednobarevné kalhoty, sako a košile s dlouhým rukávem. V letních dnech je také možné zvolit košili s krátkým rukávem, a to bez kravaty a saka, uvedl mluvčí banky Michal Teubner.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Evropský parlament odsoudil polský zákaz potratů. Ohrožuje podle něj zdraví žen a povede k tajným interrupcím

Evropský parlament ve čtvrtek odsoudil říjnové rozhodnutí polského ústavního soudu zásadně omezit možnost umělého přerušení těhotenství. Podle europoslanců tento de facto zákaz potratů ohrožuje zdraví polských žen a povede k výraznému rozšíření tajně prováděných a méně bezpečných interrupcí. Omezení je podle evropských zákonodárců dalším důkazem posilování vlivu polských vládnoucích politiků na justici.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ve věku 63 let po krátké těžké nemoci zemřel prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil

Ve věku 63 let po krátké těžké nemoci zemřel prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil. V tiskové zprávě to oznámila mluvčí komory Lenka Desatová. Plášil působil od roku 2001 jako soudní exekutor v Praze 7 a v minulosti byl mimo jiné členem Legislativní rady vlády. Byl zakládajícím členem Exekutorské komory ČR a také dlouholetým členem jejího prezidia. V čele komory pak stál od roku 2018.

"Zasadil se o další transparentnost a elektronizaci komory, která za jeho působení významným způsobem zefektivnila svou činnost. Významným způsobem také přispěl k zapojení komory do legislativních procesů a k užší spolupráci s orgány veřejné moci," sdělila Desatová. Za Plášilova působení v prezidiu také podle ní posílila Exekutorská komora ČR svou pozici v Mezinárodní unii soudních exekutorů.

Exekutorská komora České republiky sdružuje soudní exekutory, vykonává jejich samosprávu a dohlíží nad jejich úřední činností. Členství v komoře je pro všechny exekutory ze zákona povinné. Komora sídlí v Praze a má pobočku v Brně.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na daňového balíčku, který bude projednávat Senát, dál není v koalici shoda. Střet je nešťastný, říká Babiš

V koalici dál není shoda na podobě daňového balíčku, který bude projednávat Senát. Premiér Andrej Babiš (ANO) a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) se ve čtvrtek na návrhu daňových změn jako lídři vládních stran nedohodli. V jednání o zvýšení přídavků na děti se posunuli ke shodě. 

Změnu daní po zrušení superhrubé mzdy, postoj k návrhu státního rozpočtu a navýšení přídavků měla ve čtvrtek projednávat koaliční rada. Vládní strany mají rozdílné postoje. Babiš jednání zrušil, místo toho se sešli jen s Hamáčkem.

"Střet ohledně daní je nešťastný," uvedl po jednání premiér. Podle něj původně shoda byla. Do předloženého vládního daňového balíčku Babiš jako poslanec doplnil návrh na zrušení superhrubé mzdy a s daní z příjmu 15 a 23 procent u vysokých výdělků. Hamáček pak také jako poslanec přidal vlastní návrh daní z příjmu 19 a 23 procent a se zvýšením daňové slevy na poplatníka z 24.840 na 30.000 korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy