PPF začala s odkupem akcií O2 od drobných akcionářů

ČTK ČTK
1. 12. 2014 10:13
Nabídka odkupu až 200 akcií na osobu potrvá do 16. ledna. PPF cílí především na akcie získané při kuponové privatizaci.
Foto: Thinkstock

Praha - Ode dneška mohou drobní akcionáři O2 nabídnout své akcie majoritnímu vlastníku PPF. Investiční skupina nabídla odkup až 200 akcií na osobu za 277,15 koruny za kus.

Nabídka, která není určena pro právnické osoby, skončí 16. ledna nebo dosažením jednoho procenta základního kapitálu.

Cena vychází z povinné nabídky odkupu z poloviny letošního roku, která byla snížena o vyplacenou dividendu 18 korun za cenný papír. PPF nabídkou cílí především na akcionáře, kteří akcie získali v rámci kuponové privatizace. Akcie O2 na zahájení nabídky nereagovaly a dopoledne se na burze obchodovaly za zhruba 255 korun.

PPF předpokládá, že nabídka se v praxi bude týkat přibližně 40 000 drobných akcionářů.

"Nabídka je určena především drobným akcionářům, kteří své akcie získali v kuponové privatizaci. Chceme postupovat maximálně korektně, a proto těmto drobným akcionářům, kteří nejsou profesionálními investory, dáváme druhou šanci na prodej akcií za cenu, která odpovídá ceně při tzv. povinném odkupu," uvedl již dříve majoritní vlastník PPF Petr Kellner.

PPF získala majoritní podíl v O2 od španělské Telefóniky na začátku letošního roku. Nyní vlastní přes 83 procent akcií. Podrobné podmínky včetně informací, jak mají akcionáři postupovat, jsou na webové stránce http://ppfarena2.eu.

Skupina PPF podniká v bankovnictví, finančních službách, telekomunikacích, pojišťovnictví, nemovitostech, těžbě nerostů, zemědělství, maloobchodních službách či biotechnologiích. PPF působí v Evropě, Rusku, Asii a USA a vlastní aktiva přesahující 24 miliardy eur.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Hokejisty Slavie bude po Říhovi trénovat Štrba

Novým trenérem hokejistů prvoligové Slavie se stal Martin Štrba. Na střídačce nahradí Miloše Říhu mladšího, jemuž skončila smlouva a klub již v polovině března avizoval, že s ním dále nepočítá. Štrbovým asistentem bude další bývalý útočník Jiří Doležal, trenérem brankářů zůstal Roman Málek. Pražané o tom informovali na webu.

"Martina Štrbu jsme si vytipovali jako mladého progresivního trenéra, který má ambice a potenciál. Jeho výhodou je také to, že má za sebou úspěšnou hráčskou kariéru," řekl sportovní manažer Jiří Veber.

Čtyřiačtyřicetiletý Štrba trénoval naposledy rovněž ve druhé nejvyšší soutěži Chomutov. S Piráty se dohodl na odchodu koncem listopadu. V minulosti pracoval jako asistent trenéra v Českých Budějovicích, kde působil rovněž u mládeže.

Další zprávy