PPF prodala tři procenta v O2 Tykačově firmě Belviport Trading

ČTK ČTK
Aktualizováno 7. 2. 2017 17:25
Společnost PPF Telco, která je součástí investiční skupiny PPF a ovládá ji nejbohatší Čech Petr Kellner, prodala tříprocentní podíl telekomunikační společnosti O2 Czech Republic firmě Belviport Trading. Cenu transakce nesdělila. Belviport Trading patří podle informací ČTK finančníku Pavlu Tykačovi. Prodej je jednorázovým rozhodnutím a skupina PPF nezamýšlí prodávat další akcie O2, sdělila PPF. "Nic se tedy nemění na skutečnosti, že O2 je pro skupinu PPF dlouhodobou finanční investicí," dodala. Po vypořádání obchodu se podíl volně obchodovaných akcií O2 zvýší na 17,4 procenta. Podíl skupiny PPF na kapitálu O2 klesne na 81,1 procenta a na hlasovacích právech na 82,4 procenta.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 26 minutami

Útočník v Afghánistánu zastřelil tři pracovnice televizní stanice

Neznámý ozbrojenec v úterý ve východoafghánském Dželálábádu zastřelil tři zaměstnankyně místní televizní stanice. Čtvrtá žena byla zraněna a v nemocnici bojuje o život. Místní policie uvedla, že zadržela hlavního podezřelého. Jde o další ze série útoků proti pracovníkům v médiích v této oblasti za poslední měsíce, píše agentura Reuters.

Tři ženy ve věku 18 až 20 let ozbrojenec střelil do hlavy, když se vracely domů z práce, uvádí vládní zdroje. Místní televizní stanice potvrdila, že se jednalo o její zaměstnankyně.

Afghánistán se v posledních měsících potýká s vlnou útoků vůči novinářům, lékařům, bojovníkům za lidská práva či státním zaměstnancům. Na začátku prosince byla v Dželálábádu zastřelena moderátorka stejné stanice Malala Majvandová. V lednu zemřel novinář a bojovník za lidská práva Adil Ajmak, na jehož auto zahájili palbu neznámí střelci.

Afghánská vláda a některé zahraničí mocnosti z podobných útoků viní hnutí Tálibán. V provincii Nangarhár, jejíž je Dželálábád hlavním městem, rovněž působí teroristická organizace Islámský stát; ta se přihlásila k útoku na Majvandovou i některým dalším. Kdo stál za dnešním incidentem zatím není jasné. Podle policie má zadržený střelec vazby na Tálibán, mluvčí tohoto povstaleckého hnutí však jakýkoliv podíl Tálibánu na dnešním útoku odmítl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy