Posun v kauze prodeje zkaženého masa v Brazílii. Policie zatkla exšéfa firmy BRF Pedra Fariu

ČTK ČTK
5. 3. 2018 20:15
Policie v pondělí zatkla bývalého šéfa předního brazilského producenta drůbežího BRF. Pedro Faria čelí obvinění, že věděl o podvodech firmy zakrývajících prodej zkaženého masa. Vyšetřován je souběžně i producent hovězího JBS, jehož šéf údajně uplácel prezidenta Michela Temera. Faria stál v čele největšího brazilského vývozce kuřecího masa v letech 2015 až 2017. Nyní je v jihobrazilském městě Curitiba. Policie v různých částech země zadržela i několik dalších osob a provedla desítky domovních prohlídek. Podezírají také pět laboratoří akreditovaných ministerstvem zemědělství, že pomáhaly BRF obcházet dozor nad kvalitou masa.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Sestra severokorejského vůdce zavrhla nová diplomatická jednání se Spojenými státy

Sestra severokorejského vůdce zavrhla vyhlídky na brzké obnovení diplomatických jednání se Spojenými státy. USA mají očekávání, která jim mohou přinést velká zklamání, nechala se slyšet Kim Jo-čong podle agentur AP a Reuters. S prohlášením přišla poté, co poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost Jake Sullivan označil nedávné vyjádření lídra KLDR za zajímavé signály.

Kim Čong-un minulý týden na stranickém zasedání oznámil, že by se země měla připravit na oboje: na dialog, ale hlavně na konfrontaci se Spojenými státy. Podle severokorejských médií při tom vycházel z podrobné analýzy politiky administrativy amerického prezidenta Joea Bidena vůči Pchjongjangu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy