Posun v kauze prodeje zkaženého masa v Brazílii. Policie zatkla exšéfa firmy BRF Pedra Fariu

ČTK ČTK
5. 3. 2018 20:15
Policie v pondělí zatkla bývalého šéfa předního brazilského producenta drůbežího BRF. Pedro Faria čelí obvinění, že věděl o podvodech firmy zakrývajících prodej zkaženého masa. Vyšetřován je souběžně i producent hovězího JBS, jehož šéf údajně uplácel prezidenta Michela Temera. Faria stál v čele největšího brazilského vývozce kuřecího masa v letech 2015 až 2017. Nyní je v jihobrazilském městě Curitiba. Policie v různých částech země zadržela i několik dalších osob a provedla desítky domovních prohlídek. Podezírají také pět laboratoří akreditovaných ministerstvem zemědělství, že pomáhaly BRF obcházet dozor nad kvalitou masa.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy