Penta změní tvář Prahy. Podívejte se, co chce postavit, pronajmout a prodat

Penta změní tvář Prahy. Podívejte se, co chce postavit, pronajmout a prodat
Výstavba první budovy na Masarykově nádraží, kterou navrhlo studio celosvětově proslulé architektky Zahy Hadidové, odstartuje nejdříve v druhé polovině roku 2019. Takto by podle vizualizací Penty měla vypadat.
Na pozemcích, na kterých chce Penta odstartovat výstavbu projektu Central Business District, nedávno odstartoval archeologický průzkum. Předpokládá se, že potrvá devět až dvanáct měsíců. Mezitím bude developer žádat o potřebná povolení, aby mohl začít co nejdříve stavět.
Zastupitelé Prahy odhlasovali, že si Penta může vypůjčit městské pozemky a na ně umístit potřebnou zeleň. V opačném případě by musela projekt částečně přepracovat a zelené plochy umístit jinam. Na oplátku společnost věnuje městu část svých pozemků v hodnotě 40 milionů korun. To Praze umožní rozšířit ulici Na Florenci a udělat z ní nový městský bulvár. Developer se také zavázal investovat zhruba 30 milionů korun do rozvoje okolí.
Penta chce v ideálním případě u Masarykova nádraží postavit osm budov. Nevlastní však k tomu všechny potřebné pozemky. U autobusového nádraží na Florenci přímo naproti budově Muzea hlavního města Prahy drží parcely společnost ČSAD Praha holding. Ta na místě plánuje výstavbu administrativní budovy Florenc Gate. Společnosti si již domluvily jednání. Penta chce parcely odkoupit, případně s ČSAD spolupracovat na rozvoji celé lokality.
Foto: Penta Investments
Adam Váchal Adam Váchal
20. 9. 2017 8:20
Investiční skupina Penta dostala od Prahy příslib pozemků, které potřebuje ke svému projektu na miliardovou proměnu okolí Masarykova nádraží. V brzké době navíc plánuje zahájit výstavbu u hlavního nádraží a také na Smíchově.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy