Pošťáci se převléknou. Pošta vypsala tendr za 153 milionů

ČTK ČTK
10. 4. 2015 15:03
Bude se vybírat z firem, které mají zkušenosti s velkými zakázkami. Hlavním kritériem je cena.
Naposled se o zakázku na nové oblečení soutěžilo v roce 2011.
Naposled se o zakázku na nové oblečení soutěžilo v roce 2011. | Foto: Česká pošta

Praha - Česká pošta vypsala tendr na dodávku stejnokrojů pro své zaměstnance v hodnotě 153 milionů korun bez DPH. Hlavním výběrovým kritériem má být nejnižší cena. S vybranou firmou pošta podepíše rámcovou smlouvu na tři roky. Vyplývá to z věstníku veřejných zakázek.

Termín pro podání nabídek je 21. května. Uchazeči budou muset prokázat, že v minulosti již dodávali profesní stejnokroje alespoň ve třech případech v hodnotě nejméně dva miliony korun za dodávku a ve dvou případech za více než pět milionů korun.

Zájemci o dodávky budou muset také předložit vzorky oděvů. Pošta v jednotlivých částech zakázky poptává pánskou a dámskou konfekci, košile a halenky, pánské a dámské svetry, zimní a cargo kalhoty, polo trička a trika bez rukávů a outdoorové oděvy.

Naposledy pošta velký tendr na dodávku stejnokrojů vypsala v roce 2011, tehdy se o zakázku za 240 milionů na čtyři roky podělily firmy Koutný, Xena a Blažek Praha. Neúspěšní uchazeči se proti výsledkům odvolali k ÚOHS, ten je ale potvrdil. Nové stejnokroje dostalo 21 750 zaměstnanců, zejména přepážkoví pracovníci, doručovatelé, vedoucí pošt a někteří pracovníci v provozu.

Česká pošta zaměstnává celkem přes 31 000 lidí a má 3300 poboček. Ročně investuje okolo jedné miliardy korun.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 41 minutami

Pohledávky Citibank za deset miliard korun za OKD jsou platné, rozhodl soud

Pohledávky za více než deset miliard korun, které za společností OKD přihlásila v roce 2016 britská banka Citibank, jsou oprávněné. V úterý o tom opět rozhodl Insolvenční soud v Ostravě. Rozhodnutí ale zatím není pravomocné a je možné, že stejně jako po prvním rozsudku v roce 2019 přijde odvolání.

V roce 2019 ostravský soud rozhodl, že pohledávky Citibank jsou platné. Proti tomuto rozsudku se odvolali insolvenční správce a státní zástupce. Vrchní soud v Olomouci loni v říjnu v odvolacím řízení rozsudek ostravského soudu zrušil a kauzu mu vrátil. Nyní se ale soud zabýval už jen částí sporu, řešil, zda smlouvám o ručení odpovídalo plnění, které OKD dostalo.

Krajský soud nyní odpůrčí žalobu insolvenčního správce opět zamítl. Po dokazování doplněném o znalecké posudky dospěl soud k závěru, že protiplnění, které OKD dostalo za smlouvy o úvěru a emisi dluhopisů, bylo přiměřené. Většina právníků zastupujících obě strany sporu na vyhlášení rozhodnutí nepřišla, v soudní síni tak měli převahu novináři.

Zdroj: ČTK
Další zprávy