Pošta zkouší pohlednici na míru. Pošlete ji z mobilu

ČTK ČTK
27. 2. 2015 14:02
Prvních 1000 pohlednic pošta doručí zdarma, pak bude novinku prodávat za 23 korun.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Česká pošta spustila pilotní provoz služby posílání pohlednic z chytrého mobilního telefonu. Poslání pohlednice vytvořené z libovolné fotografie s vlastním textem prostřednictvím aplikace PohledniceOnline vyjde na 23 korun. Poštovní známka na běžný pohled stojí 13 korun.

Aplikace, která je bezplatně ke stažení do systému Android a v nejbližší době bude zpřístupněná také pro uživatele Apple iOS, umožní poslat obrázek či fotografii spolu s vlastním textem. Při jeho psaní si může klient vybrat ze čtyř přednastavených barev, typů a velikosti písma. Rub i líc pohlednice si tak zákazník určuje sám, může si zvolit i její velikost.

Za větší pohled ve formátu A5 zákazník platí 25 korun, platba se provádí přes bankovní karty. K tisku a distribuci dochází následující pracovní den po doručení platby za pohlednici. Lhůta pro doručení je stejná jako u klasického poslání pohledu. Jednu pohlednici lze odeslat až na deset adres najednou. V minulosti pošta podobnou službu nabízela s využitím MMS.

Nová aplikace České pošty umožňuje individuální posílání pohlednic s libovolným vlastním motivem z jakékoli země světa. Prvních 1000 pohlednic pošta doručí zdarma. Každý uživatel může po zadání kódu 5687-JUSK-7854 odeslat jednu nebo více pohlednic, záleží pouze na jeho rychlosti.

Pošta doručí ročně kolem 300 milionů obyčejných dopisů a pohledů. Jejich počet ale v posledních letech klesá kvůli nástupu elektronické komunikace, tedy e-mailů a SMS.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Někdo nastražil výbušninu do vozu severoirské policistky, podezřelá je Nová IRA

V Severním Irsku někdo nastražil bombu do automobilu policistky ve městě Dungiven nedaleko Londonderry. Policejní služba Severního Irska (PSNI) dnes uvedla, že bomba byla ve voze před domem policistky pracující na částečný úvazek objevena v pondělí a v noci na dnešek byla zneškodněna. Policie z činu podezírá radikály ze skupiny Nová IRA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy