Pošta vydává netradiční známku s podobou české vlajky

Ekonomika Ekonomika
14. 10. 2015 11:40
Známka v podobě české vlajky se vymyká svým tvarem. Do prodeje zatím míří čtyři miliony kusů. Nedávno pošta vydala také první kruhovou známku s podobiznou Járy Cimrmana.
Nová poštovní známka od České pošty.
Nová poštovní známka od České pošty. | Foto: Česká pošta

Praha - Česká pošta představila netypickou poštovní známku v podobě státní vlajky České republiky. Známka má oproti běžným formátům nepravidelný tvar. Zakoupit si ji lidé mohou od dnešního dne na pobočkách pošty i na webových stránkách.

Poštovní známka s Járou Cimrmanem
Poštovní známka s Járou Cimrmanem | Foto: Česká pošta

"Výplatní poštovní samolepicí známka bude mít hodnotu A, což odpovídá ceně za vnitrostátní obyčejné psaní do 50 g, tedy 13 korunám," uvedl mluvčí České pošty Matyáš Vitík. Autorem výtvarného návrhu je Pavel Hrach.

"Známka je se svým nepravidelným tvarem po první kruhové známce s podobiznou Járy Cimrmana dalším příspěvkem do bohatého portfolia české známkové tvorby," dodává Vitík. Vychází v počtu čtyř milionů kusů a je u ní možný dotisk.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Evropská komise podle Havlíčka odblokovala 18 miliard korun na projekty programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Evropská komise podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) odblokovala 18 miliard korun, které zadržovala na projekty v problémovém Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. EK platby pozastavila loni na jaře kvůli vysoké chybovosti. Podle vicepremiéra není jasné, kdy peníze proplatí.

"Před chvílí přišla esemeska, že byl dnes odpoledne odblokován ten zadržovaný peníz, těch 18 miliard korun," uvedl Havlíček. Jeho úřad prý čtyři měsíce vše dokládal unijním auditorům, kteří nakonec žádnou chybu neobjevili. "O nic nepřijdeme v tuto chvíli. Teď je jenom otázka, kdy nám ty peníze pošlou," uvedl Havlíček.

Peníze už ministerstvo průmyslu a obchodu dalo firmám, které o ně žádaly pro své projekty z problémového programu. Projekty se často uskutečňují po etapách, a tak se i na základě jednotlivých žádostí o platbu hradí. EK platby proplácí zpětně.

Další zprávy