Pošta prodává bývalé pobočky, rekreační zařízení i pozemky

Ekonomika Ekonomika
3. 4. 2015 13:01
V prodeji budou postupně desítky nemovitostí v hodnotě od desítek tisíc po desítky milionů korun.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: René Volfík/FOTOREPO

Praha – Prodej nepotřebného majetku dnes zahájil státní podnik Česká pošta. Jedná se o nevyužívané nemovitosti – dřívější pobočky, rekreační zařízení, garáže či pozemky. „V prodeji budou postupně desítky nemovitostí v hodnotě od desítek tisíc po desítky milionů korun,“ říká mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Prodej má probíhat transparentně a otevřeně formou elektronických aukcí na portálu www.eaukce.cz. Vyvolávací ceny jsou stanoveny znalcem.

Seznam aktuálně nabízených nemovitostí je zveřejněn na webu České pošty, postupně se má rozšiřovat. Nyní v něm jsou například bývalé pobočky ve Frenštátě pod Radhoštěm, Adamově, Chodském Újezdě nebo Čachrově na Šumavě, ale třeba i rekreační zařízení Pastviny v Pardubickém kraji.

Prodej nemovitostí umožnilo loňské rozhodnutí vlády zastavit transformaci pošty ze státního podniku na akciovou společnost. Transformace zahájená v roce 2007 veškerý prodej majetku blokovala.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy