Pošta dostala vysokou pokutu, ztratila dopisy od exekutora

ČTK ČTK
16. 4. 2015 13:55
Český telekomunikační úřad uložil poště za systémovou chybu pokutu 370 tisíc.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Česká pošta dostala od Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) pokutu 370 000 korun za ztrátu přepravního boxu se zásilkami v Ústí nad Labem. Firma již pokutu zaplatila a brigádník, který ztrátu zásilky zavinil, u ní už nepracuje.

Modrý přepravní box s celkem 274 poštovními zásilkami, včetně 157 doporučených, ponechal loni 25. dubna poštovní zaměstnanec v trávě na veřejně přístupném místě v Ústí nad Labem, kde ho našel náhodný chodec. V přepravce bylo větší množství písemností od exekutorského úřadu. Pošta následně zásilky doručila.

Podle ČTÚ šlo o systémové selhání, a nikoliv jen o chybu jednotlivce. "V době deliktu neměla pošta zaveden systém, díky kterému by bylo možné eliminovat obdobné případy. V posuzované věci totiž řidič vůbec nevěděl, kolik boxů s poštovními zásilkami má naložených, a to, že mu jeden chybí, nezjistil ani poté, co náklad vyložil v cílové stanici," uvedl mluvčí ČTÚ Martin Drtina.

Pošta nedávno musela zaplatit pokutu 225 000 korun, když její zaměstnanci v roce 2013 opakovaně nechávali poštovní pytle se zásilkami ve veřejně přístupném vestibulu budovy v Ústí nad Labem bez jakéhokoliv zabezpečení.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy