Pošlete pohlednici s fotkou přímo z mobilu, láká Česká pošta

Ekonomika Ekonomika
9. 6. 2015 12:25
Česká pošta spustila ostrý provoz služby Pohlednice Online.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Reuters

Praha – Tradiční papírovou pohlednici už můžete poslat i z mobilu. Česká pošta spustila ostrý provoz služby Pohlednice Online, která nabízí převod fotografie a textu z chytrého telefonu do klasické podoby včetně doručení do schránky.

„Odesílatel si může při psaní vlastního textu vybrat ze čtyř přednastavených barev, typů a velikostí písma. Rub i líc pohlednice si tak určuje sám,“ říká mluvčí České pošty Matyáš Vitík. Na výběr jsou tři velikosti – klasický formát A6, větší A5 nebo podlouhlý formát 110 × 220 mm.

Aplikaci pro systémy Android a iOS si lze stáhnout zdarma, samotná služba ale přijde dráž než známka za odeslání klasické pohlednice v tuzemsku (13 korun). Při doručení na adresu v České republice (i při odeslání ze zahraničí) stojí služba 25 korun, u většího formátu 27 korun. Lidé se Zákaznickou kartou České pošty, kterou lze získat bezplatně, mají dvoukorunovou slevu.

K tisku a distribuci dochází následující pracovní den po doručení platby. Platit lze kartou, platebním příkazem přes integrovanou platební bránu nebo voucherem. Lhůta pro doručení je stejná jako u klasického poslání pohledu. „Jednu pohlednici lze odeslat až na 10 adres najednou,“ dodává mluvčí.

 

Právě se děje

před 23 minutami

V Británii skončilo hlasování o novém předákovi labouristů, výsledek strana oznámí v sobotu

V Británii dnes skončilo několikatýdenní hlasování o novém předákovi labouristů. Členové a příznivci opoziční strany vybírali ze tří uchazečů o funkci, kterou dosud zastával Jeremy Corbyn. Favoritem klání je stínový ministr pro brexit Keir Starmer, který se v boji střetl se dvěma ženami: Rebeccou Longovou-Baileyovou a Lisou Nandyovou. Výsledek hlasování labouristé oznámí v sobotu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 50 minutami

Ropa prudce zdražuje, podle Trumpa Rijád a Moskva sníží těžbu

Ceny ropy se prudce zvyšují - severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI vykázaly svůj nejprudší jednodenní nárůst v historii. Ropa reaguje na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset až 15 milionů barelů denně. Moskva ale takový vývoj nepotvrdila.

Americká lehká ropa WTI přidávala krátce před koncem obchodování 25 procent na 25,38 dolaru za barel, což byl její nejvyšší jednodenní nárůst. Severomořská ropa Brent ve stejnou dobu zdražovala o 21,3 procenta na 30,02 dolaru za barel. Je to také rekordní jednodenní nárůst, ale cena stále zůstává o více než polovinu nižší než v závěru loňského roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy