Pošlete pohlednici s fotkou přímo z mobilu, láká Česká pošta

Ekonomika Ekonomika
9. 6. 2015 12:25
Česká pošta spustila ostrý provoz služby Pohlednice Online.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Reuters

Praha – Tradiční papírovou pohlednici už můžete poslat i z mobilu. Česká pošta spustila ostrý provoz služby Pohlednice Online, která nabízí převod fotografie a textu z chytrého telefonu do klasické podoby včetně doručení do schránky.

„Odesílatel si může při psaní vlastního textu vybrat ze čtyř přednastavených barev, typů a velikostí písma. Rub i líc pohlednice si tak určuje sám,“ říká mluvčí České pošty Matyáš Vitík. Na výběr jsou tři velikosti – klasický formát A6, větší A5 nebo podlouhlý formát 110 × 220 mm.

Aplikaci pro systémy Android a iOS si lze stáhnout zdarma, samotná služba ale přijde dráž než známka za odeslání klasické pohlednice v tuzemsku (13 korun). Při doručení na adresu v České republice (i při odeslání ze zahraničí) stojí služba 25 korun, u většího formátu 27 korun. Lidé se Zákaznickou kartou České pošty, kterou lze získat bezplatně, mají dvoukorunovou slevu.

K tisku a distribuci dochází následující pracovní den po doručení platby. Platit lze kartou, platebním příkazem přes integrovanou platební bránu nebo voucherem. Lhůta pro doručení je stejná jako u klasického poslání pohledu. „Jednu pohlednici lze odeslat až na 10 adres najednou,“ dodává mluvčí.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Katalánský expremiér se přihlásil belgickým úřadům, do Španělska se vrátit nechce

Katalánský expremiér Carles Puigdemont, který je už téměř dva roky na útěku před španělskou justicí kvůli obvinění ze vzpoury, se v pátek dostavil v Bruselu na prokuraturu. Důvodem je obnovený evropský zatykač, který tento týden vydal španělský soudce.

Belgický soudce rozhodl, že Puigdemont bude na rozhodnutí o vydání čekat na svobodě.

Puigdemontovi ve Španělsku hrozí vězení kvůli neústavnímu referendu o nezávislosti Katalánska z roku 2017. Španělské justici se odmítá vydat, protože ji nepovažuje ze nezávislou. Svůj proces označuje za politický.

před 26 minutami

Zprostředkovatel vraždy Jána Kuciaka uzavřel dohodu s prokurátorem

Dohodu o vině a trestu s prokurátorem uzavřel Zoltán Andruskó, zprostředkovatel loňské vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka. Podmínky ale advokáti ani prokuratura zatím nezveřejnili, dohodu totiž ještě musí schválit soud. Andruskó je jedním z pěti obviněných ve zmíněné kauze, která v zemi vyústila v politickou krizi a v odchod Roberta Fica z funkce premiéra.

Andruskó v případu vystupoval jako zprostředkovatel mezi objednavatelem vraždy a nájemnými vrahy. Hrozil mu trest 25 let vězení nebo doživotí. Po zadržení ale s policií spolupracoval na vyšetření vraždy, při které byla zastřelena i reportérova snoubenka Martina Kušnírová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy