Porouchaná lanovka na pražský Petřín nepojede nejméně do víkendu

ČTK ČTK
5. 4. 2018 11:34
Lanovka na pražský Petřín, jejíž provoz byl ve středu kvůli poruše brzdného systém zastaven, se nejméně do víkendu nerozjede. Pracovníci pražského dopravního podniku nyní zjišťují bližší okolnosti poruchy. Uvedla to mluvčí podniku Aneta Řehková. Kdy začne lanovka opět jezdit, se zatím neví. "V současné době probíhá diagnostika a 5. a 6. dubna lanovka určitě nepojede," uvedla mluvčí. Bližší informace o obnovení provozu neměla. Dopravní podnik lanovku kvůli poruše brzdného systému zastavil ve středu krátce po 16:00, podle mluvčí tak učinil z preventivních důvodů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy