Porcelánka nemá na výplaty, lidé zůstanou bez peněz

Ekonomika Ekonomika
13. 11. 2008 13:06
Na říjnové platy nejsou peníze
Sklady továrny jsou plné hotových výrobků, zakázek je prý více než se stíhá vyrobit.
Sklady továrny jsou plné hotových výrobků, zakázek je prý více než se stíhá vyrobit. | Foto: Ondřej Besperát

Karlovy Vary - Zaměstnanci společnosti Karlovarský porcelán (KP) zůstanou v říjnu bez peněz. Firma, která se již delší dobu potýká s finančními problémy, na jejich výplaty nemá dostatek prostředků.

Lidé tak dostanou pouze zbývajících pět procent záříjové mzdy, které jim společnost dlužila. Jak Finančním novinám potvrdil insolvenční správce Tomáš Čermín, na víc firma nemá peníze.

Předsedkyně odborů v KP Marcela Dubová uvedla, že prozatím informaci o nevyplacení říjnových mezd od vedení firmy ani insolvenčního správce nemá.

Pokud by firma zastavila výrobní linky, šance, že se její zaměstnanci dostanou ke svým penězům by výrazně klesla. "Máme zajištěny veškeré dodávky nutné pro výrobu KP na celý příští týden," řekl dnes Čermín.

Porcelánka, zaměstnává celkem asi sedmnácet lidí, minulý týden jen o vlásek unikla krachu, když se jí podařilo na poslední chvíli uhradit zálohy za dodávky elektřiny, plynu a surovin všem dodavatelům.

Soud nad společností zhruba před měsícem prohlásil úpadek. Do poloviny prosince by spolu s majiteli a věřiteli měl rozhodnout, zda společnost pošle do konkurzu, nebo dojde k její reorganizaci. Insolvenční řízení běží také s dceřinou společností porcelánky, firmou Concordia Lesov.

 

Právě se děje

před 5 minutami

V Praze 1 se rozpadla koalice. Uskupení My co tady žijeme (KDU-ČSL a STAN) vypovědělo smlouvu s Prahou 1 sobě, Piráty a Zelenou pro jedničku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Fanoušci Baníku vybrali 330 tisíc korun pro rodiny obětí střelby

Finanční sbírka ostravských fotbalových fanoušků na sobotním ligovém utkání Baníku proti Spartě vynesla přibližně 330 tisíc korun. Obnos bude poukázán pozůstalým sedmi obětí tragické střelby ve Fakultní nemocnici v Ostravě-Porubě.

Ve sbírce, kterou organizoval spolek Baník Baníku, podle webu sdružení bylo vybráno 326.968 korun i drobné sumy v cizích měnách. Dohromady se jedná přibližně o 330 tisíc korun.

Vedle ostravských fanoušků se do charity zapojil i samotný Baník, který z výtěžku věnoval na stejný účel 150 tisíc korun. Další peníze mezi sebou vybírají hráči a zaměstnanci klubu.

Další zprávy