Polovinu pojišťovny Direct získala skupina Odyssey 44

ČTK ČTK
27. 2. 2018 13:25
Společnost Vigo Investments, majitel Directu, a firma Odyssey 44 uzavřely dohodu o strategickém partnerství a dlouhodobém rozvoji pojišťovny.
Martin Kúšik a Pavel Řehák (vpravo).
Martin Kúšik a Pavel Řehák (vpravo). | Foto: Direct pojišťovna

Praha - Do pojišťovny Direct, která patří mezi menší tuzemské pojišťovny, vstoupila investiční skupina Odyssey 44. Ta vložila do pojišťovny kapitál v řádu stamilionů korun a získala v ní 50procentní podíl. Celá transakce podléhá schválení České národní banky a Úřadu pro ochranu veřejné soutěže.

Společnost Vigo Investments, majitel Directu, a firma Odyssey 44 uzavřely dohodu o strategickém partnerství a dlouhodobém rozvoji pojišťovny. "Vzniká rovnocenné partnerství, které nemá žádný omezený časový horizont," uvedl předseda představenstva Direct pojišťovny Pavel Řehák.

Odyssey 44 je rodinná firma, kterou vede dřívější spolumajitel Penty Martin Kúšik. Investičnímu podnikání se věnuje více než 20 let. K jeho nejvýznamnějším investicím patří vedle Directu 50procentní podíl v řetězci se sportovním vybavením Sportisimo.

Direct je na trhu od roku 2015, kdy pojišťovnu Triglav koupil Řehákův investiční fond Vigo Investments. Pojišťovna loni vybrala podle údajů České asociace pojišťoven na pojistném přes miliardu korun, což znamenalo tržní podíl 0,9 procenta.

Na konci září 2017 měla přes 200 000 klientů, což je meziroční růst na dvojnásobek. Triglav pojišťovna vznikla v roce 2000 z původní Všeobecné pojišťovny, kdy v ní její akcionář, mateřská společnost Zavarovalnica Triglav ze Slovinska, získala stoprocentní podíl.

 

Právě se děje

před 11 minutami

ANO v lednu splatilo Babišovi poslední část dluhu

Hnutí ANO v lednu splatilo poslední část půjčky svému předsedovi a zakladateli, současnému premiérovi Andreji Babišovi ve výši 24 milionů korun. Nedluží mu tak už žádné peníze. Vyplývá to z dodatečné informace ve výroční finanční zprávě hnutí za rok 2019, která je k dispozici na webu ANO. Na informaci dnes upozornil server Seznam zprávy.

Koncem roku 2017 činila bezúročná půjčka současného premiéra 124 milionů korun, v závěru roku 2018 to bylo 25 milionů a koncem loňského roku 24 milionů. Figurovala mezi krátkodobými závazky ve výroční zprávě, v dodatečné informaci ale hnutí zveřejnilo informaci o jejím splacení.

Splatnost byla do 31. března letošního roku. "Poslední část půjčky splatilo hnutí ANO 13. ledna tohoto roku. Mohu tedy potvrdit, že v tuto chvíli už hnutí nedluží panu Babišovi vůbec nic," uvedl hlavní manažer hnutí a poslanec Jan Richter.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nymburk zřejmě dohraje play off basketbalové Ligy mistrů v září

Nymburští basketbalisté by měli spolu s dalšími čtvrtfinalisty dohrát Ligu mistrů na přelomu září a října formou závěrečného turnaje Final Eight. Při pondělní videokonferenci o tom rozhodlo vedení soutěže, která byla přerušena kvůli pandemii koronaviru. Hrát se bude jen na jeden zápas.

Vedení Ligy mistrů už sice stanovilo i přesný termín závěrečného turnaje pro nejlepší osmičku (30. září až 4. října), to se však stále může změnit. Aby se play off mohlo uskutečnit, musí být splněny čtyři podmínky. Musí se otevřít hranice, úřady musí povolit konání sportovních akcí, musí být povoleno hrát s diváky a kluby musí mít dost času na přípravu.

"Nyní se to zdá jako nejpravděpodobnější varianta, ale je možné, že se situace v Evropě bude měnit v pozitivním i negativním smyslu. Nikdo tak nedokáže odhadnout, jak to bude v září vypadat s cestováním. Takže je možné, že tato varianta bude ještě přehodnocena," uvedl výkonný ředitel Nymburka Ondřej Šimeček v tiskové zprávě

Další zprávy