reklama
 
 

Zaplaťte předem, vyzývaly e-shopy. Během pár dní obraly zákazníky o půl milionu

14. 1. 2019 13:29
Desítky lidí se nechaly nachytat na podvodné e-shopy Hurá elektro a Prostě elektro. Podvodné obchody, které kupující připravily o téměř půl milionu korun, založil neznámý pachatel. Na policejním webu to uvedl mluvčí Bohumil Malášek. Policie zveřejnila i záběry z bezpečnostních kamer bankomatů, na kterých jsou lidé, kteří vybírají peníze z účtu e-shopů.

E-shopy nabízely za zajímavou cenu různé zboží, především elektroniku a elektrotechniku. "Zdánlivě standardní obchod ale měl podmínku v podobě platby za zboží předem. Právě této skutečnosti pachatel dokonale využil. Nechal si dopředu zaplatit za zboží a toto nedodal," uvedl mluvčí.

Za sedm dní fungování portálu Hurá elektro vylákal uprostřed léta od 28 zájemců více než 200 000 korun. Skoro stejný počet zákazníků internetového obchodu Prostě elektro přišel v listopadu stejným způsobem během čtyř dnů fungování portálu skoro o 250 000 korun.

Policie v této souvislosti upozorňuje, že jediná možná forma úhrady zboží - platba předem, je na e-shopu přinejmenším hodně podezřelá a může být nebezpečná.

Kriminalistům z brněnského venkova se podařilo na základě získaných informací oba případy propojit. Navíc mají k dispozici záběry z bezpečnostních kamer pražských bankomatů. Na nich jsou lidé, kteří prostřednictvím platební karty vybírají peníze z účtu, na který zákazníci posílali platby za objednané zboží.

"Právě tyto osoby by mohly kriminalistům přinejmenším poskytnout důležité informace k dalšímu vyšetřování případu," uvedl mluvčí. Informace k jejich totožnosti policisté uvítají na tísňové lince 158.

autoři: ČTK, Ekonomika | 14. 1. 2019 13:29

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama