Pokrytí wi-fi změříte doma i přes mobil. Novou službu představil operátor O2

ČTK ČTK
22. 11. 2018 12:37
Firma O2 začala nabízet zákazníkům možnost změřit si kvalitu signálu Wi-Fi v domácnosti prostřednictvím fotoaparátu mobilních zařízení. Funkci, kterou operátor vytvořil, umožňuje modem O2 Smart Box. Na tiskové konferenci to oznámili zástupci společnosti. Služba je zdarma.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

Uživatelé podle šéfa vývojářského týmu O2 Romana Bacíka často řeší, proč mají v některých místech v domácnosti rozdílnou kvalitu pokrytí. Wi-Fi signál se dá sice měřit, běžný člověk bez technických znalostí se ale v daných číslech těžko vyzná. Proto operátor vyvinul funkci, díky které se může zákazník podívat, jak dobrý má Wi-Fi signál v různých místech domácnosti.

AR Wi-Fi umožňuje měřit dosah své domácí sítě prostřednictvím rozšířené reality.
AR Wi-Fi umožňuje měřit dosah své domácí sítě prostřednictvím rozšířené reality. | Foto: O2

Funkce pod označením AR Wi-Fi umožňuje zákazníkům s podporovanými telefony měřit dosah své domácí sítě prostřednictvím rozšířené reality. Uživatel musí mít do mobilu staženou aplikaci, která se jmenuje shodně s modemem O2 Smart Box.

Po spuštění aplikace se v sekci Wi-Fi a síť musí zvolit možnost Změřit pokrytí Wi-Fi. "Poté už se v aplikaci O2 Smart Box objeví okno, ve kterém je reálný obraz snímaný fotoaparátem telefonu. Přímo v konkrétních místech bytu se na displeji chytrého telefonu či tabletu zobrazuje v reálném čase pole virtuálních kuliček, jejichž barva signalizuje kvalitu Wi-Fi pokrytí," uvedl produktový manažer Roman Bacík. O2 dodalo, že takovou funkci vytvořilo jako první na světě.

Pevné internetové připojení xDSL využívá v současnosti kolem 700 000 zákazníků.

O2 má více než pět milionů mobilních uživatelů. Majoritním vlastníkem O2 je s více než 80 procenty investiční skupina PPF.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Barcelona kvůli pandemii odložila prezidentské volby

FC Barcelona musela kvůli koronavirové pandemii odložit volby nového prezidenta, jež měly být 24. ledna. V termínu se nemohou uskutečnit kvůli v současnosti platnému omezení pohybu osob v Katalánsku.

Barcelona proto požádala vládu autonomního společenství, aby se mohly volby uskutečnit poštou. Katalánská vláda tuto možnost prověřuje. Nový termín voleb nebyl určen.

Jeden z nejslavnějších klubů světa je bez řádného prezidenta od konce října loňského roku, kdy odstoupil Josep Bartomeu. Barcelonu vede jako prozatímní šéf Carles Tusquets, jenž se voleb účastnit nebude.

Kandidáty na prezidentskou funkci jsou Joan Laporta, Víctor Font a Toni Freixa. Za favorita je považován bývalý šéf Barcelony z let 2003-2010 Laporta, který slíbil, že udělá maximum pro udržení klubové ikony Lionela Messiho, jemuž v červnu vyprší smlouva.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Polská vláda chce zabránit Facebooku a Twitteru v mazání obsahu a uživatelských účtů

Polské ministerstvo spravedlnosti v pátek oznámilo, že připravuje nový zákon, který by měl omezit moc sociálních sítí jako jsou Facebook a Twitter mazat obsah příspěvků a zavírat účty. Podle chystaného zákona by tak směly činit jen v případě, že by obsah porušoval polské zákony, upozornila agentura AFP. Experti podle opozičního tisku mají pochyby, zda by nový polský zákon mohl být něčím více než jen politickým gestem.

Chystaný zákon o svobodě slova na internetu počítá podle listu Gazeta Wyborcza se vznikem rady, která by mohla nařídit sociálním médiím obnovit odstraněný obsah, pokud je v souladu s polskými zákony. Mohla by také udělovat pokuty sahající od 50 000 po 50 milionů zlotých (asi od 288 000 po 288 milionů Kč), uvedl před novináři ministr spravedlnosti Zbigniew Ziobro. Pět členů rady by volili poslanci třípětinovou většinou na šest let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy