Pohonné hmoty dále zlevňují. Benzin stojí méně než 33 korun

ČTK ČTK
27. 8. 2015 8:40
Stejně tak klesají ceny nafty. Více než 31 korun za litr zaplatí řidiči pouze v Praze.
Pohonné hmoty. Ilustrační foto
Pohonné hmoty. Ilustrační foto | Foto: Reuters

Praha - Ceny pohonných hmot v Česku opět klesly. V uplynulém týdnu klesla průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 o 26 haléřů na 32,42 koruny za litr a nafty o 31 haléřů na 30,12 koruny.

Vyplývá to z informací společnosti CCS, která ceny sleduje.

Ceny paliv tak klesají již déle než měsíc. Před týdnem byly průměrné ceny benzinu ještě ve třech regionech nad 33 korun, nyní jsou již všude pod touto hranicí. Ceny nafty se ve většině krajů dostaly pod 30 korun.

Nejdražší je stále benzin v Praze, kde litr přijde na 32,97 koruny za litr. Na druhém místě je Jihomoravský kraj s cenou 32,84 koruny. Cena nafty je také nejvyšší v Praze, a to 31,07 koruny za litr.

V žádném jiném regionu cena nafty nepřesáhla 31 korun. Nejlevnější je benzin v Jihočeském kraji, kde řidiči koupí litr v průměru za 32,14 koruny. Nafta stojí nejméně v Královéhradeckém kraji, kde litr přijde na 29,43 koruny.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy