Vstupenka do akvaparku zdarma vás přijde draho. Podvodníci přes ni kradou informace o platební kartě

ČTK ČTK
28. 6. 2018 14:10
Internetem se šíří podvod, který láká na vstupenky do akvaparku v Čestlicích. Podvodníci se tak snaží vylákat osobní údaje a údaje o platební kartě.
Podvodná stránka.
Podvodná stránka. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Internetem se v těchto dnech šíří podvod, který nabízí vstupenky až 500 rodinám zdarma do zábavního komplexu Aquapalace Praha v Čestlicích. Spam se šíří pomocí aplikace WhatsApp a objevuje se také na falešně vytvořených webových stránkách.

Spam nutí lidi zodpovědět několik otázek, podvodníci se tak snaží vylákat osobní údaje a údaje o platební kartě. Informovala o tom mediální zástupkyně Aquapalace Praha Dominika Koukolíčková.

Podobný spam se nešíří pouze Českem, podvodníci cílí také na slovenský Aquapark Tatralandia či německý Heide Park Resort. O volných vstupenkách podvodníci informují přes mobilní aplikaci. Následně odkazují uživatele na uměle vytvořenou webovou stránku, kde mají zodpovědět několik jednoduchých otázek a soutěžní výzvu odeslat dalším 20 známým prostřednictvím aplikace WhatsApp.

"Celá událost, která je dílem podvodníků, nás velmi mrzí. Klienty o situaci nepřetržitě informujeme na sociálních sítích i na našich webových stránkách, kde naleznou jasný návod, jak postupovat, pakliže obdrží škodlivý obsah do svého zařízení. Dále jsme podali podnět orgánům činným v trestním řízení, aby zahájily šetření této záležitosti," řekl komerční ředitel Aquapalace Praha Tomáš Dufek.

Lidé by na příchozí odkaz neměli v žádném případě klikat, ani jej dále rozesílat a sdílet. Pokud někdo již zadal do podvodného formuláře údaje o své platební kartě, měl by neprodleně kontaktovat svou banku a kartu zablokovat.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Bývalý trenér Atlética, který vedl i Bejbla, zemřel ve věku 71 let

Bývalý srbský fotbalista a trenér Radomir Antič zemřel v Madridu ve věku 71 let. O jeho úmrtí bez bližších podrobností jako první informovalo na svém webu Atlético Madrid, s nímž mimo jiné slavil double. Ve Španělsku trénoval i velké rivaly Real Madrid a Barcelonu.

V Atléticu, v němž vedl i českého reprezentanta Radka Bejbla, působil natřikrát v letech 1995 až 2000. V první sezoně 1995/96 s klubem triumfoval v lize i v domácím poháru. Celkem ve Španělsku strávil 16 let ze své trenérské kariéry.

V letech 2008 až 2010 vedl Antič srbský národní tým, poté si vyzkoušel angažmá v čínské lize. Naposledy trénoval v roce 2015 tým Che-pej China Fortune.

Zdroj: ČTK
Další zprávy