Vstupenka do akvaparku zdarma vás přijde draho. Podvodníci přes ni kradou informace o platební kartě

ČTK ČTK
28. 6. 2018 14:10
Internetem se šíří podvod, který láká na vstupenky do akvaparku v Čestlicích. Podvodníci se tak snaží vylákat osobní údaje a údaje o platební kartě.
Podvodná stránka.
Podvodná stránka. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Internetem se v těchto dnech šíří podvod, který nabízí vstupenky až 500 rodinám zdarma do zábavního komplexu Aquapalace Praha v Čestlicích. Spam se šíří pomocí aplikace WhatsApp a objevuje se také na falešně vytvořených webových stránkách.

Spam nutí lidi zodpovědět několik otázek, podvodníci se tak snaží vylákat osobní údaje a údaje o platební kartě. Informovala o tom mediální zástupkyně Aquapalace Praha Dominika Koukolíčková.

Podobný spam se nešíří pouze Českem, podvodníci cílí také na slovenský Aquapark Tatralandia či německý Heide Park Resort. O volných vstupenkách podvodníci informují přes mobilní aplikaci. Následně odkazují uživatele na uměle vytvořenou webovou stránku, kde mají zodpovědět několik jednoduchých otázek a soutěžní výzvu odeslat dalším 20 známým prostřednictvím aplikace WhatsApp.

"Celá událost, která je dílem podvodníků, nás velmi mrzí. Klienty o situaci nepřetržitě informujeme na sociálních sítích i na našich webových stránkách, kde naleznou jasný návod, jak postupovat, pakliže obdrží škodlivý obsah do svého zařízení. Dále jsme podali podnět orgánům činným v trestním řízení, aby zahájily šetření této záležitosti," řekl komerční ředitel Aquapalace Praha Tomáš Dufek.

Lidé by na příchozí odkaz neměli v žádném případě klikat, ani jej dále rozesílat a sdílet. Pokud někdo již zadal do podvodného formuláře údaje o své platební kartě, měl by neprodleně kontaktovat svou banku a kartu zablokovat.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

ČEZ nabere do Temelína kolem 100 nových zaměstnanců

ČEZ letos přijme do jaderné elektrárny Temelín asi 100 lidí. Potřebuje je na různá místa v provozu i jako operátory. Fluktuace v Temelíně je jedno procento, jde hlavně o generační obměnu. Při hledání nových pracovníků pomáhá elektrárně spolupráce s technickými vysokými školami. Temelín přijme zaměstnance do provozu, na pozice spjaté s bezpečností, řízením techniky, péčí o zařízení, IT i nové operátory. "Budeme pokračovat ve standardní generační obměně a ve vykrývání běžných personálních potřeb, což znamená nábor téměř stovky nových lidí," řekl mluvčí. Fluktuace v Temelíně, který má 1288 zaměstnanců, je nízká. Z elektrárny dobrovolně ročně odejde pár lidí, asi procento ze všech zaměstnanců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy