Penny Market zvýšil hodinovou mzdu o deset procent. Pracovníkům dá i poukazy na nákup

ČTK ČTK
2. 11. 2020 12:29
Řetězec Penny Market v souvislosti s pandemií od tohoto pondělí minimálně do konce roku zvýšil zaměstnancům hodinovou mzdu o deset procent. Pracovníci na plný úvazek tak mohou dostat až o zhruba 5000 korun více. Před Vánocemi zaměstnanci dostanou poukazy na nákup v Penny za 3500 korun. Společnost o tom v pondělí informovala v tiskové zprávě.
Penny Market - ilustrační foto.
Penny Market - ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

Penny Market podle svého jednatele Radka Hovorky považuje zvýšení mezd všem, kteří zajišťují fungování prodejen, centrálního skladu i dalších oddělení společnosti, za spravedlivější řešení než by byla jednorázová odměna. Penny hodlá do navýšení mezd investovat přes 50 milionů korun.

"Jsme si vědomi, jak náročnou a složitou dobou naši lidé prochází. Díky nim dokážeme v současné situaci zajišťovat veškeré služby na stále stejné úrovni, a to při dodržování všech našich standardů i nezbytných hygienických a dalších vládních opatření. Je pro nás přirozené, že jim za jejich výkony a nasazení chceme tímto způsobem poděkovat," řekl Hovorka.

V únoru Penny Market uvedl, že od března bude základní mzda pokladních pracujících na plný úvazek v závislosti na délce pracovního poměru od 24 000 do téměř 30 000 korun měsíčně. Průměrná mzda v celé ČR v letošním druhém čtvrtletí činila 23 984 Kč.

Mimořádné bonusy připravily nyní stejně jako na jaře i další potravinářské sítě. Například Billa v reakci na aktuální situaci pokladním, pracovníkům čerstvých úseků, prodavačům či skladníkům nedávno rozdala dárkové karty na nákup ve svých supermarketech v hodnotě 3000 korun. Provozní zaměstnanci obchodů Albert dostanou v tomto čtvrtletí bonus 3000 korun.

V České republice je od 22. října zakázán maloobchodní prodej. Výjimku mají potraviny, drogérie, lékárny, optiky, květinářství či galanterie. Obchody mohou fungovat maximálně do 19:59, v neděli musejí mít zavřeno. Spolu s maloobchodem vláda omezila také provoz služeb. Většina jich musela dočasně přerušit činnost, lidem jsou k dispozici servisy, odtahy vozidel nebo pohřební služby.

V ČR od 5. října platí nouzový stav. Původně měl trvat 30 dní, vláda ho chtěla prodlužit o další měsíc. Poslanci ale v pátek dali souhlas s jeho dalším trváním do 20. listopadu.

Video: Aplikace Lidlu jako hit? U nákupů se o data nebojíme. Lidl už je pro mladé lovebrand, říká Rubeš

Na rozdíl od aplikace Lidlu, eRouška neslibuje nic příjemného, nevšiml jsem si masivní kampaně, ale to u celého covidu, říká Vilém Rubeš | Video: Martin Veselovský, DVTV
 

Právě se děje

před 32 minutami

MS hokejistek bylo krátce před začátkem zrušeno kvůli obavám z koronaviru

Kvůli obavám ze šíření koronaviru bylo zrušeno mistrovství světa hokejistek v Kanadě, které mělo začít za účasti českého týmu 6. května. Mezinárodní hokejová federace (IIHF) chce jednat o náhradním termínu, aby se vrcholná akce mohla uskutečnit.

Šampionát byl dva týdny před začátkem zrušen z rozhodnutí vlády provincie Nové Skotsko. Konat se mělo ve městech Halifax a Truro. "Je to nepříjemná zpráva, kterou jsme dostali krátce před začátkem turnaje," řekl prezident IIHF René Fasel, který věřil, že byla připravena adekvátní bezpečnostní opatření pro hráčky, funkcionáře, fanoušky i obyvatele obou kanadských měst.

Další zprávy