Padělky Chanelu i plyšový Superman. Tržnice v Chebu mají největší slávu za sebou

Padělky Chanelu i plyšový Superman. Tržnice v Chebu mají největší slávu za sebou
Bývaly roky, kdy se to na vietnamských tržnicích v Chebu hemžilo zástupy zákazníků. Zvláště o víkendech, kdy se sem vypravovaly autobusy plné Němců.
"Většina tržnic otevírala kolem deváté ráno a zavíraly relativně brzo," vzpomíná Vietnamka Anh Nhat Luu Luu na úspěšnou dobu tržnic, kdy prodavači často většinu zboží vyprodali už kolem odpoledne a mohli zavřít.
To dnes už neplatí. Například lidí, kteří na tržnice vyrazili během jedné z letošních říjnových neděl, bylo pomálu. Částečně k tomu ale zřejmě přispěla také koronavirová krize a nehezké počasí.
Když zrovna nebylo koho obsluhovat, hráli někteří vietnamští prodavači karty.
Foto: Lenka Reiterová/Charita Česká republika
Adéla Očenášková Adéla Očenášková
29. 10. 2020 6:06
Podívejte se, jak to vypadá na vietnamských tržnicích v Chebu, který jimi byl v minulosti proslulý. Zákazníků chodí méně, dříve zboží ze stojanů mizelo rychlostí blesku. Dnes už ale Vietnamci, kteří dříve prodávali na tržnicích, provozují spíše kamenné prodejny s potravinami, restaurace nebo třeba nehtová studia.
 

Právě se děje

před 24 minutami

Netanjahu obvinil Írán z výbuchu na izraelské obchodní lodi

 Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes obvinil Írán z odpovědnosti za páteční výbuch na izraelské obchodní lodi v Ománském zálivu. Vyhnul se ale přímé odpovědi na otázku, zda Izrael chystá nějakou odvetu. Informovala o tom agentura Reuters.

Už v sobotu uvedl izraelský ministr obrany Benny Ganc, že za výbuchem na lodi pravděpodobně stojí Írán. Plavidlo MV Helios Ray pro přepravu vozidel zasáhl výbuch nad hladinou vody, který prorazil otvor v obou stranách kýlu. Nikdo z posádky nebyl zraněn. "Jednalo se nepochybně o íránskou operaci. To je jasné," řekl dnes Netanjahu izraelské rozhlasové stanici Kan.

Na dotaz, zda Izrael bude nějak reagovat, Netanjahu zopakoval svá předchozí prohlášení, že je odhodlaný zabránit Íránu ve vývoji jaderné kapacity a dodal: "Írán je největším nepřítelem Izraele, a my proti němu budeme nadále zasahovat po celé oblasti," uvedla agentura AFP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy