Osobnosti, pravidla i stabilitu. Co přejí byznysmeni české ekonomice do další stovky?

Michal Šenk Michal Šenk
28. 10. 2018 18:03
I čeští byznysmeni slaví 100 let vzniku našeho moderního státu. V anketě Aktuálně.cz a Hospodářských novin hodnotí dosavadní vývoj tuzemské ekonomiky, odkaz, na který by bylo dobré navázat a kterým by bylo hodno se inspirovat. Vyslovují také svá přání do další stovky.

Anketní otázky

  • Jaké jsou podle vás kvality a historický odkaz českého byznysu, české ekonomiky, kterým je možné se inspirovat, na který by bylo hodno navázat?
  • Co je podle vás do další stovky třeba učinit, aby naše ekonomika, naše podniky byly konkurenceschopné?
  • A co byste českému byznysovému prostředí popřáli do další stovky?
 

Právě se děje

před 7 minutami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy