Orco Germany chce navýšit kapitál o 72 milionů eur

ČTK ČTK
5. 3. 2014 12:11
Zúčastnit úpisu více než 70 milionů akcií se mohou všichni akcionáři Orco Property, kteří vlastní nejméně 0,5 procenta společnosti.
Lotyšsko se stalo členem eurozóny od ledna 2014
Lotyšsko se stalo členem eurozóny od ledna 2014 | Foto: Reuters

Berlín/Praha - Realitní společnost Orco Germany, která je částí skupiny Orco Property Group, plánuje získat celkem 72 milionů eur (1,97 miliardy Kč) navýšením kapitálu a dalším prodejem akcií, kterého se bude moci zúčastnit většina podílníků společnosti. Skupina to ve středu oznámila na svém webu.

Na plánovaném navýšení kapitálu se bude podílet společnost Stationway Properties Limited, spojená se šéfem developerské skupiny Jeanem-Françoisem Ottem, jejíž krok má zajistit 36 milionů eur. Stejně velká má být i druhá nabídka. ta spočívá v úpisu 76,6 milionu nových akcií. Zúčastnit se jí budou moci akcionáři Orco Porperty, kteří drží nejméně 0,5 procenta společnosti, uvedla skupina v prohlášení.

Výtěžek má jít na investice a financování projektů v Orco Germany a v celé skupině Orco Property, citovala z prohlášení agentura Reuters.

Oznámení o chystaném zvyšování kapitálu následuje poté, co představenstvo německé společnosti na konci loňského listopadu rozhodlo o navýšení základního kapitálu o sto milionů eur (2,7 miliardy korun).

Firma Tandis českého miliardáře Radovana Vítka poté upsala 114,6 milionu akcií v ceně 0,47 eura za kus. Vítek by tak ovládl třetinový podíl v německé společnosti. Akcionáři skupiny Orco a americké firmy Kingstom a Alchemy však byli proti. Lucemburský soud ovšem letos v lednu rozhodl, že třetinový podíl v Orco Germany, nejvýdělečnější části skupiny, Vítek může získat.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 23 minutami

Izraelské nálety v Gaze budou pokračovat, dokud to bude nutné, uvedl Netanjahu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v sobotu řekl, že Izrael bude pokračovat v náletech v Pásmu Gazy, dokud to bude nutné, a bude se přitom snažit co nejvíce chránit civilisty. Vinu za současné boje premiér připsal islamistickému hnutí Hamás, které v palestinské enklávě vládne. Informovala o tom agentura Reuters.

"Strana, která nese vinu za tuto konfrontaci, nejsme my. Jsou to ti, kdo na nás útočí," řekl Netanjahu v televizním projevu. "Jsme stále uprostřed této operace, stále ještě není u konce. Tato operace bude pokračovat tak dlouho, jak to bude nutné," dodal.

Násilnosti mezi Izraelem a Hamásem nyní eskalovaly nejvíce od poslední války v roce 2014. Hamásem vedené ministerstvo zdravotnictví hlásí zatím 145 mrtvých, Izrael na své straně registruje deset mrtvých.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

K pátečnímu útoku na mešitu v Kábulu se přihlásil Islámský stát

K pátečnímu útoku na mešitu v Kábulu se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS). Informovala o tom agentura Reuters. Exploze v mešitě ve čtvrti Šakar Dara si vyžádala nejméně 12 obětí na životech. Stala se při pátečních modlitbách u příležitosti muslimského svátku íd al-fitr, kterým končí postní měsíc ramadán.

Islamistické hnutí Tálibán a afghánská vláda, které spolu vedou boje, vyhlásily od čtvrtka u příležitosti svátku třídenní příměří. Útok na mešitu Tálibán odsoudil již v pátek, jeho mluvčí ho ale podle agentury AP tehdy připsal afghánské tajné službě.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stovky lidí v Praze oslavily 300. výročí od blahořečení Jana Nepomuckého

Stovky lidí v Praze oslavily 300. výročí od blahořečení nejznámějšího českého světce a patrona lidí od vody Jana Nepomuckého. Třináctý ročník Svatojánských slavností Navalis se kvůli epidemii i nesouhlasu pražského magistrátu s některými částmi programu konal v zúžené podobě. Byla mše, průvod a koncert, neuskutečnil se například plánovaný přelet letounů nad Karlovým mostem. 

Slavnost začala v podvečer v katedrále svatého Víta na Pražském hradě mší, kterou sloužil kardinál Dominik Duka. Zdůraznil statečnost Jana Nepomuckého, tato vlastnost je podle Duky potřeba i na cestě ze současné koronavirové krize. Po mši se vydal průvod na Karlův most směrem ke kostelu křižovníků na Starém Městě. Cestou mu přihlížely stovky lidí a turistů, kteří byli často bez roušek.

Ve stejné době se na půl hodiny rozezněly zvony z kostelů zasvěcených svatému Janu Nepomuckému. K akci se podle pořadatelů připojily zvony po celém světě. Mělo jich být nejméně 300, tedy počet připomínající letošní výročí světce.

Program zakončil tradičně koncert na hladině Vltavy, který ještě jednou připomenul roli zvonů při letošních slavnostech symfonií s názvem Svatojánské zvony. Pro letošní ročník ji složil skladatel, dirigent a držitel Českého lva Kryštof Marek. Koncert nebyl ozvučen, a to podle pořadatelů i kvůli zvýšené hladině Vltavy, kvůli které magistrát vyhlásil první stupeň povodňové aktivity.

Další zprávy