Opulentnost, kýče i bizáry. Posílejte netradiční vánoční výzdobu ulic i domácností

Opulentnost, kýče i bizáry. Posílejte netradiční vánoční výzdobu ulic i domácností
V uplynulých dnech upoutala zájem veřejnosti zejména vánoční výzdoba Bílého domu v USA. Ten letos kolem vánočních svátků očekává až 50 tisíc návštěvníků.
Výzdobu, připravenou v duchu preambule americké ústavy začínající slovy "My lidé", dostala na starost první dáma USA Jill Bidenová.
Jednotlivé místnosti v Bílém domě mají své vlastní související téma.
Určitý sklon k vánočnímu kýči přitom nelze první dámě USA upřít.
Foto: Reuters
Ekonomika Ekonomika
8. 12. 2022 12:21
Jen málokdo zůstává vůči vánoční atmosféře zcela imunní a nepřizdobí si svou domácnost alespoň adventním věncem. Existují ovšem i milovníci opuletních dekorací, kteří se nebojí kýče, vtipu i nejrůznějších bizarností. Narazili jste během letošního adventu na podobný styl? Pošlete nám snímek do redakce, nejlepší kousky zveřejníme. Zatím si prohlédněte letošní rozzářenou výzdobu ve světových městech.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Útočník v bruselském metru pobodal tři lidi, policisté podezřelého zadrželi

Útočník v pondělí večer na stanici bruselského metra Schuman poblíž sídel institucí Evropské unie pobodal tři lidi. Jeden zraněný je ve vážném stavu, uvedla policie. Policie podezřelého zadržela, na místě zasahují dvě sanitky. Metro je mimo provoz, píše belgický list La Libre. Podle agentury AFP měl zadržený v minulosti psychické obtíže.

Několik svědků uvedlo, že muž ozbrojený nožem se pohyboval ve vlaku metra jedoucím směrem do centra. "Lidé utíkali všema směry, hodně se křičelo," uvedl jeden ze svědků a dodal, že útočník napadl ženu, která se chystala vystoupit. Na sociálních sítích se objevili záběry, na nichž je vidět několik policistů v neprůstřelných vestách, kteří obklíčili mladého muže v džínách a tričku. Ten si po výzvě lehl na zem a dal ruce za hlavu.

První informace hovořily o jednom raněném, policie později uvedla, že zranění jsou tři, z toho jeden vážně. Podle svědků útočník kromě ženy s kočárkem napadl také malého chlapce, píše La Libre. Útok se odehrál kolem 18. hodiny na stanici Schuman, desítky metrů od sídel Evropské rady a Evropské komise. Podle AFP do stanice metra bezprostředně po napadení přiběhlo několik policistů v civilu.

První poznatky z vyšetřování nenaznačují, že by se mohlo jednat o teroristický čin, uvedla belgická veřejnoprávní stanice RTBF s odkazem na bruselskou prokuraturu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy