Výdejna radosti má problém. E-shop s oděvy Zoot požádal soud o ochranu před věřiteli

Ekonomika Ekonomika
30. 1. 2019 15:07
Problém největšího tuzemského internetového obchodu s oblečením firmy Zoot.cz pokračují. Společnost ve středu požádala Městský soud v Praze o ochranu před věřiteli a ten jí vyhověl. Své závazky tak nebude muset splácet až do konce dubna.
Foto: Zoot

S informací jako první přinesl server E15.cz. Firma v dokumentech pro soud uvedla, že celkově dluží 472 milionů korun, z čehož je téměř třetina více jak třicet dnů po splatnosti. Kumulovaná ztráta firmy ke konci loňského června dosahovala prý 473 miliony.

S plánem souhlasili čtyři největší věřitelé, kteří dohromady drží 50,9 procenta pohledávek firmy.

Jak Hospodářské noviny informovaly v polovině ledna, do procesu snahy o záchranu firmy se vložila firma Natland. Ta skoupila pohledávky banky Raiffeisenbank a dalších partnerů především z řad dodavatelů Zootu v hodnotě 150 milionů korun.

Do vedení už byli po dohodě se stávajícími akcionáři Zootu přizváni zatím externí konzultanti Lukáš Uhl se zkušenostmi z rozvážkové služby Dáme jídlo a Robert Vojáček známý působením v taxislužbě Liftago nebo u start-upu Lidskásíla.cz.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy