Omezení na dálnici D1: Modernizuje se pět úseků současně, projděte si aktuální přehled

Iva Špačková Ondřej Neufus Jiří Kropáček ŘSD, Iva Špačková, Ondřej Neufus, Jiří Kropáček
9. 4. 2018 5:30
Řidiče čekají na D1 další omezení. Ředitelství silnic a dálnic pokračuje v modernizaci nejstarší dálnice v Česku.

Řidiči mohou na D1 čekat omezení. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) pokračuje v modernizaci nejstarší dálnice v Česku. Hlavním cílem je rozšířit komunikaci ze stávajících 26,5 metru na 28 metrů. Vzniklé místo má pomoci udržet provoz plynulý například při odstavení vozidla. ŘSD na svých stránkách Nová D1 slibuje, že modernizace sníží počet dopravních nehod a že se zlepší bezpečnost provozu i při námraze a dešti. Úseky, na které je modernizace rozdělena, měří od tří do 14,7 kilometru. Stavby se nacházejí zejména v úseku Mirošovice - Kývalka. Úseky, na kterých dělníci pracují právě teď, vyjdou státní kasu na více než 4,7 miliardy korun.

Další tři úseky jsou nyní ve výběrovém řízení a opravy na nich mají začít ještě letos. Plánuje se tak začít opravovat dalších více než 33 kilometrů. Do provozu by úseky měly být opět uvedeny v roce 2020. Cena překročí pět miliard korun. Přípravy na modernizaci posledních čtyř částí, včetně obloukového mostu Šmejkalka u Senohrab, budou podle odhadů zahájeny příští rok.

načítám grafiku

Zdroj snímků: ŘSD | Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy