Omezení na dálnici D1: Modernizuje se pět úseků současně, projděte si aktuální přehled

Iva Špačková Ondřej Neufus Jiří Kropáček ŘSD, Iva Špačková, Ondřej Neufus, Jiří Kropáček
9. 4. 2018 5:30
Řidiče čekají na D1 další omezení. Ředitelství silnic a dálnic pokračuje v modernizaci nejstarší dálnice v Česku.

Řidiči mohou na D1 čekat omezení. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) pokračuje v modernizaci nejstarší dálnice v Česku. Hlavním cílem je rozšířit komunikaci ze stávajících 26,5 metru na 28 metrů. Vzniklé místo má pomoci udržet provoz plynulý například při odstavení vozidla. ŘSD na svých stránkách Nová D1 slibuje, že modernizace sníží počet dopravních nehod a že se zlepší bezpečnost provozu i při námraze a dešti. Úseky, na které je modernizace rozdělena, měří od tří do 14,7 kilometru. Stavby se nacházejí zejména v úseku Mirošovice - Kývalka. Úseky, na kterých dělníci pracují právě teď, vyjdou státní kasu na více než 4,7 miliardy korun.

Další tři úseky jsou nyní ve výběrovém řízení a opravy na nich mají začít ještě letos. Plánuje se tak začít opravovat dalších více než 33 kilometrů. Do provozu by úseky měly být opět uvedeny v roce 2020. Cena překročí pět miliard korun. Přípravy na modernizaci posledních čtyř částí, včetně obloukového mostu Šmejkalka u Senohrab, budou podle odhadů zahájeny příští rok.

načítám grafiku

Zdroj snímků: ŘSD | Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Zemřel volejbalový mistr světa Smolka, bylo mu 81 let

Volejbalový mistr světa z roku 1966 z Prahy Josef Smolka dnes zemřel ve věku 81 let. O úmrtí legendy Dukly Liberec informoval ČTK ředitel klubu Pavel Šimoníček.

Smolka, rodák z Troubek, získal s úspěšnou generací reprezentantů také bronzovou medaili na olympijských hrách v Mexiku 1968 a byl vicemistrem Evropy z roku 1967.

Na domácí scéně se stal jako hráč trojnásobným mistrem republiky a později jako trenér dovedl Duklu k pěti titulům. Je také členem Síně slávy českého volejbalu.

Jeho stejnojmenný syn byl rovněž volejbalovým reprezentantem a v současné době působí v klubu pod Ještědem jako kouč mládeže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy