Omezení na dálnici D1: Modernizuje se pět úseků současně, projděte si aktuální přehled

Iva Špačková Ondřej Neufus Jiří Kropáček ŘSD, Iva Špačková, Ondřej Neufus, Jiří Kropáček
9. 4. 2018 5:30
Řidiče čekají na D1 další omezení. Ředitelství silnic a dálnic pokračuje v modernizaci nejstarší dálnice v Česku.

Řidiči mohou na D1 čekat omezení. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) pokračuje v modernizaci nejstarší dálnice v Česku. Hlavním cílem je rozšířit komunikaci ze stávajících 26,5 metru na 28 metrů. Vzniklé místo má pomoci udržet provoz plynulý například při odstavení vozidla. ŘSD na svých stránkách Nová D1 slibuje, že modernizace sníží počet dopravních nehod a že se zlepší bezpečnost provozu i při námraze a dešti. Úseky, na které je modernizace rozdělena, měří od tří do 14,7 kilometru. Stavby se nacházejí zejména v úseku Mirošovice - Kývalka. Úseky, na kterých dělníci pracují právě teď, vyjdou státní kasu na více než 4,7 miliardy korun.

Další tři úseky jsou nyní ve výběrovém řízení a opravy na nich mají začít ještě letos. Plánuje se tak začít opravovat dalších více než 33 kilometrů. Do provozu by úseky měly být opět uvedeny v roce 2020. Cena překročí pět miliard korun. Přípravy na modernizaci posledních čtyř částí, včetně obloukového mostu Šmejkalka u Senohrab, budou podle odhadů zahájeny příští rok.

načítám grafiku

Zdroj snímků: ŘSD | Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 10 minutami

Krize v letectví trvá, letiště odbavilo ve čtvrtletí o 90 procent méně pasažérů

Letecká doprava je kvůli pandemii koronaviru nadále v hluboké krizi. Na pražském ruzyňském letišti odbavili během prvního čtvrtletí téměř 251 000 cestujících, což je meziročně o 90 procent méně. Krize změnila i vytížení jednotlivých destinací, nejoblíbenější byla Dubaj, uvedla mluvčí Letiště Praha Kateřina Pavlíková. V následujících týdnech by se situace měla postupně mírně zlepšovat, někteří dopravci plánují obnovení spojů.

Koronavirová krize v Česku naplno vypukla loni v březnu. Meziroční 90procentní pokles v prvním čtvrtletí je tak z velké částí ještě v porovnání s předkrizovým stavem. Krize výrazně proměnila i vytížení jednotlivých destinací. Zatímco loni cestující z Prahy nejčastěji mířili do Londýna nebo Moskvy, nyní byla nejoblíbenější destinací Dubaj. Následoval Amsterdam a egyptská Hurgada. Letiště během letošního čtvrtletí odbavilo celkem 6943 letů.

Zdroj: ČTK
před 14 minutami

GIBS obvinila jihočeského policistu ze zabití muže

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila jihočeského policistu ze zabití muže při zásahu na Jindřichohradecku. Tragická událost se stala loni v srpnu v chatové oblasti. Podle závěrů inspekce policista do muže po prvním zásahu zbytečně ještě následně dvakrát vystřelil. Na výsledek vyšetřování upozornil deník Právo, GIBS o tom ve středu informovala v tiskové zprávě.

Stíhanému, který zatím není postaven mimo službu, hrozí až desetileté vězení. Policisté loni zasahovali v chatové oblasti Smržov na Jindřichohradecku proti agresivnímu muži. Podle inspekce byl pod vlivem alkoholu a demoloval vybavení

Zdroj: ČTK
před 17 minutami

Soud zprostil otce a exmanželku Radka Březiny obžaloby z praní špinavých peněz

Okresní soud ve Zlíně ve středu zprostil otce a exmanželku Radka Březiny, organizátora rozsáhlých obchodů s nezdaněným lihem, obžaloby z takzvaného praní špinavých peněz. Za legalizaci výnosů z trestné činnosti hrozily Vladimíru Březinovi a Stanislavě Březinové tři roky až osm let vězení. Vinu oba popírali, k středečnímu vyhlášení rozsudku nepřišli. Zprošťující rozsudek vynesl v případu prvoinstanční soud už podruhé.

Státní zástupce Radek Bartoš navrhoval v kauze nepodmíněné tresty. Pro devětašedesátiletého Vladimíra Březinu žádal vězení okolo 5,5 roku, pro sedmačtyřicetiletou Stanislavu Březinovou pod 5,5 roku, tedy polovinou trestní sazby. Obhájci obžalovaných požadovali pro své klienty zproštění obžaloby. Podle rozhodnutí trestního senátu s předsedou Pavlem Houdkem není skutek označený v žalobním návrhu trestným činem

Zdroj: ČTK
Další zprávy