OKD má nového předsedu představenstva, Ekmarka nahradí Jan Solich

ČTK ČTK
16. 12. 2016 13:32
Představenstvo těžební společnosti OKD odvolalo z funkce předsedy představenstva Dalea R. Ekmarka a novým předsedou zvolilo Jana Solicha. Ten je ředitelem právní služby OKD. Představenstvo rovněž s okamžitou platností zrušilo v organizační struktuře firmy funkci generálního ředitele, kterou Ekmark zastával. Ten uvedl, že chce ukončit svůj pracovní poměr se společností OKD k 28. únoru 2017 a nastálo se vrátit ke své rodině do USA. OKD tak nyní povede výkonný ředitel, jimž je Antonín Klimša. Firma je od května v úpadku, věřitelé jí povolili reorganizaci.
OKD, důl Paskov
OKD, důl Paskov | Foto: ČTK
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

Křetínský a Tkáč zvýšili podíl v britské poštovní firmě Royal Mail

Investiční fond Vesa Equity Investment podnikatelů Daniela Křetínského a Patrika Tkáče zvýšil podíl v britské poštovní společnosti Royal Mail na 17,03 z dosavadních 16,03 procenta. Uvedl to v oznámení určeném pro Londýnskou akciovou burzu (LSE).

Vesa do Royal Mail vstoupila loni v květnu, kdy získala 5,35 procenta akcií. Svůj podíl postupně zvyšovala a loni v srpnu se stala největším akcionářem v podniku, který v roce 1516 založil panovník Jindřich VIII. Royal Mail se zaměřuje hlavně na přepravu poštovních zásilek.

Od vstupu Vesy do Royal Mail akcie britského podniku výrazně posílily, neboť společnost využila boomu prodeje na internetu v době pandemie covidu-19. Zatímco loni na začátku května se akcie Royal Mail obchodovaly zhruba za 1,60 libry, nyní se jejich cena pohybuje kolem 4,90 libry. To znamená růst o více než 200 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy