Odpad fest získal od Nadace Vodafone 150 000 korun

vo
30. 5. 2012 22:17
Vítězný projekt spojilo téma kultury a ekologie

Soutěž Nadace Vodafone „The Best of Vpohybu" už zná své vítěze - v rámci grantového programu Vpohybu proběhlo hlasování o nejlepší neziskový projekt mladých lidí do 30 let. Zvítězil projekt českobudějovické skupiny Jiřího Vrby - ODPAD FEST 2011, který tím získal výhru 150 000 Kč od Nadace Vodafone na svou další činnost.

Festival spojovalo téma kultury a ekologie a zahájil ho průvod, při kterém mladí lidé demonstrativně sbírali odpadky z ulic města. Symbolicky tak chtěli ukázat vlastní aktivní přístup k péči o životní prostředí. Po průvodu následoval kulturní program složený z hudebních a divadelních představení, soutěží a dílen.

Téměř 500 lidí vzalo pytle a nasbírali přes 1200 litrů odpadků. Kulturního programu se spoustou ekoinformací se zúčastnilo kolem 1000 lidí. Více informací na http://www.odpadfest.cz.

Jiří Vrba chce získaných 150 000 Kč od Nadace Vodafone využít pro vytvoření zázemí pro nově vznikající neziskovou organizaci, která by kromě realizace Odpad festu chtěla také pomáhat dalším mladým lidem v uskutečnění jejich nápadů.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy