Středulova show rozvášnila odboráře. Krizí straší, aby nemuseli přidávat, znělo davem

Sjezd odborářů ČMKOS.
Dosud se odboroví vyjednavači každý rok v září scházeli ve sportovní hale v Libni. Letos vedení centrály místo změnilo a páté shromáždění pořádá ve Foru Karlín.
Na pražském shromáždění odborové centrály v úterý dorazilo přes 1500 odborářů z celého Česka.
Společně se tu připravovali na vyjednávání o zvýšení mezd v českých firmách.
Akce začala světelnou show. Nechybělo promítání motivačního videa, laserové efekty či vlajky odborových svazů.
Foto: Aktuálně.cz
Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
21. 9. 2019 20:00
Více než 1500 odborářů z celé republiky se v úterý sešlo v pražském Karlíně, aby se tu společně připravili na vyjednávání o zvýšení mezd ve firmách. Českomoravská konfederace odborových svazů odborovým vyjednavačům doporučuje, aby ve firmách jednali o růstu mezd pro příští rok o šest až sedm procent. Odbory budou usilovat také o zkrácení pracovní doby bez snížení výdělků či o delší dovolenou.
 

Právě se děje

před 2 minutami

Pohřešovaný 73letý houbař na Prostějovsku byl nalezen mrtvý

Tragicky skončilo pátrání po třiasedmdesátiletém houbaři z Olomouce, který se ve středu ztratil rodině v lesích na Prostějovsku. Muž, kterého hledaly desítky policistů a hasičů i vrtulník s termovizí, byl dnes nalezen bez známek života. ČTK to řekl krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. Podle něj bylo vyloučeno cizí zavinění smrti muže. Příčinu úmrtí blíže určí nařízená pitva.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Europarlament je připraven brexitovou dohodu schválit včas, ale až po Britech

Evropský parlament je připraven hlasovat o brexitové dohodě do konce října, aby nebyl nutný další odklad odchodu Británie z Evropské unie. Řekl to po dnešním jednání s prezidenty a premiéry unijních států předseda EP David Sassoli. Nejdříve však podle něj musí dohodu podpořit lídři EU a schválit britský parlament.

Zdroj: ČTK
Další zprávy