V Česku se bude poprvé bourat novodobé obchodní centrum. Podívejte se, co ho nahradí

Klikněte pro vstup do galerie.
Dvacet let staré obchodní centrum Spektrum, které v roce 2006 prošlo modernizací, půjdu k zemi.
Skupina CPI Property Group představila vizualizace, jak bude slibované centrum vypadat.
Pro koncept strip mall je typický otevřený koncept nakupování. Pro zákazníky by se obchodní centrum mělo otevřít před Vánocemi v roce 2020.
Nové Spektrum nabídne zhruba dvě destíky prodejních jednotek a 6 600 metrů čtverečních pronajímatelné plochy. Dnes v OC Spektru nalezneme asi třicítku obchodů.
Foto: CPI Property Group
Ekonomika Martina Marečková, Ekonomika
27. 11. 2018 6:30
Pouhých dvacet let staré obchodní centrum Spektrum v pražských Čestlicích hodlá skupina CPI Property Group miliardáře Radovana Vítka srovnat se zemí a na jeho místě postavit nové Spektrum za 300 milionů.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 30 minutami

Ve druhém čtvrtletí porušily zákon téměř čtyři pětiny kontrolovaných e-shopů

Téměř čtyři pětiny internetových obchodů, které v letošním druhém čtvrtletí zkontrolovala Česká obchodní inspekce (ČOI), porušily zákon. Pochybení se nejčastěji týkala práv spotřebitelů a především toho, že provozovatelé e-shopů neposkytli zákazníkům informace ohledně reklamace a mimosoudního řešení spotřebitelských sporů. Inspekce o tom v pondělí informovala v tiskové zprávě, kde současně připomněla, že vzhledem k epidemii nemoci covid-19 zájem o nákupy přes internet vzrostl. Za zjištěné nedostatky ČOI uložila firmám ve sledovaném období 452 pokut za 2,64 milionu korun.

"Výsledky kontrol potvrdily, že v oblasti internetového prodeje dochází stále k vysokému počtu porušování práv spotřebitelů," uvedl ředitel ČOI Mojmír Bezecný.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Velké technologické podniky letos rekordním tempem nakupují menší rivaly

Velké technologické společnosti letos rekordním tempem nakupují menší konkurenty. Informoval o tom britský ekonomický list Financial Times (FT). Technologické firmy podle údajů společnosti Refinitiv na převzetí svých potenciálních konkurentů v hodnotě méně než jedné miliardy dolarů od začátku roku vynaložily minimálně 264 miliard dolarů (5,7 bilionu Kč). To představuje dvojnásobek předchozího rekordu z roku 2000.

Od začátku letošního roku technologické společnosti podle FT podepsaly rekordních 9222 smluv o převzetí podniků v hodnotě méně než jedné miliardy dolarů u každého z nich. Vlna akvizic přichází v době, kdy se na velké technologické podniky soustředí čím dál větší pozornost ze strany regulátorů i politiků. Firmy jako Apple, Facebook, Google, Amazon a Microsoft se stávají terčem obvinění, že svými podnikatelskými praktikami omezují hospodářskou soutěž a poškozují spotřebitele, píše britský list.

Zdroj: ČTK
Další zprávy